אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אולימפיק ליון קיבלה את האישור הסופי לבניית אצטדיונה החדש צילום: איי אף פי

אולימפיק ליון קיבלה את האישור הסופי לבניית אצטדיונה החדש

על פרויקט "אצטדיון האור" הוכרז ב-2007, אך מאז הוא נדחה בשל הליכים משפטיים שננקטו נגדו ומחאות מקומיות. האצטדיון, שיכיל 58 אלף מושבים, יחליף את סטאד דה ז'רלן

04.08.2013, 13:24 | סוכנויות הידיעות

הממשלה הצרפתית הגיעה סוף כל סוף להסכמה שתאפשר להתחיל בבנייתו של אצטדיון כדורגל חדש בליון.

פרויקט The Stade des Lumières (אצטדיון האור), נהגה כבר ב-2007 כאצטדיון שיהפוך לבית החדש של קבוצת הכדורגל מליגה 1 הצרפתית, אולימפיק ליון, אולם מאז הפרויקט נדחה במשך שש שנים בשל הליכים משפטיים שננקטו נגדו ומחאות מקומיות. 

קראו עוד בכלכליסט

ז ז'אן מישל אולאס, נשיא ליון, עם שר האוצר הצרפתי פייר מוסקוביצ'י . עלות המבנה: יותר מ-400 מיליון יורו | צילום: איי אף פי ז

האצטדיון, שיכיל 58 אלף מושבים, אמור להחליף את סטאד דה ז'רלן, המשמש כמגרש הביתי של הקבוצה ואף לארח משחקים במסגרת טורניר יורו 2016. הוא יהיה האצטדיון הראשון בצרפת הממומן במלואו בכספים פרטיים.

על פי דיווחים בתקשורת הצרפתית, ליון תממן את הבנייה המוערכת ב-405 מיליון יורו, באמצעות הון פרטי בגובה 135 מיליון יורו, מכירה של אג"ח שתסתכם ב-112 מיליון יורו והלוואות בנקאיות בשווי 144.5 מיליון יורו וההכנסה המסחרית במהלך שלבי הבנייה תספק 13.5 מיליון יורו נוספים.

אורנג' וסיסקו זכו בחוזה להתקין מערכות מידע באצטדיון החדש, בעלות מוערכת של 8 מיליון יורו. השמונה בדצמבר, 2015 נקבע כתאריך הטנטטיבי להשקת המתחם החדש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות