אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השוכרים גרמו נזק לדירת היוקרה - הבעלים שילם את המחיר

השוכרים גרמו נזק לדירת היוקרה - הבעלים שילם את המחיר

אנקיט אגראוול מטורונטו ביקש להשכיר נכס שבבעלותו באמצעות האתר הפופולרי Airbnb. מכאן, הדברים רק הסתבכו. צפו בתמונות

04.08.2013, 22:03 | סוכנויות הידיעות

אנקיט אגראוול מאוד אוהב את Airbnb, האתר הבינלאומי המתווך בין שוכרים למשכירים לתקופות שהייה קצרות. אגראוול הוא איש הייטק מצליח שמחזיק בבעלותו כמה דירות יוקרה בטורונטו, אותן הוא נוהג להשכיר באמצעות האתר הפופולרי. מאז 2012 הניב לו האתר הכנסות של לא פחות מ-160 אלף דולר מהשכרת דירותיו, כך לפי החשבון של אגראוול ב-airbnb.

קראו עוד בכלכליסט

אולם באחרונה החשבון שלו באתר נחסם ונמנע ממנו להציע את הדירות שבבעלותו לגולשי האתר. זאת לאחר שאגראוול התלונן כי אורחים באחת הדירות שלו גרמו נזקים כבדים לדירתו ובמיוחד למיטה איטלקית בדירת יוקרה ששווה 2.5 מיליון דולר. את הנזק למיטה בלבד העריך אגראוול ב-6,000 דולר.  

אגראוול  סיפר כי אורחים ששכרו את דירת היוקרה שלו לשלושה ימים, הותירו אותה מזוהמת והפוכה (התקנון מחייב את האורחים להשאיר אחריהם דירה מסודרת, כפי שקיבלו אותה). בעקבות תלונתו של אגראוול על הנזק שנגרם לדירה הסכימה Airbnb לפצות אותו בסכום כולל של 1,310 דולר, אך הוא טוען כי הנזק הסתכם באלפי דולרים.

דירת היוקרה בטורונטו ששוויה 2.5 מיליון דולר כפי שפורסמה באתר Airbnb דירת היוקרה בטורונטו ששוויה 2.5 מיליון דולר כפי שפורסמה באתר Airbnb דירת היוקרה בטורונטו ששוויה 2.5 מיליון דולר כפי שפורסמה באתר Airbnb

בעקבות הגשת התלונה החליטו ב-Airbnb שאגראוול הפר את חוקי האתר וביטלו את ההזמנות הקרובות לדירות שלו בשווי 25 אלף דולר. לדבריו, החברה גם העבירה מסר לאורחים העתידיים כי הביטול נעשה ביוזמתו ולא ביוזמתה של החברה.  

לחצו לצפייה
גלריית כלכליסט: דירת היוקרה בטורונטו לאחר 3 ימי השכרה (9 תמונות)

 על פי התקנון של Airbnb החברה אמורה לפצות את המשכירים על נזקים לרכושם בהיקף של עד מיליון דולר, לא כולל גניבת מזומנים או חפצי אמנות נדירים.

דובר הנהלת האתר אמרה בתגובה לידיעה שהתפרסמה ב"ביזנס אינסיידר" כי מתוך 3 מיליון אורחים שהזמינו לינה באמצעות Airbnb רק ב-400 מקרים היו טענות לפגיעה ברכוש המשכירים. "לצערנו המארח המדובר סיפק באופן עקבי חוויה לא מספקת לאורחים והפר את אמנת השירות שלנו מספר פעמים כפי שהשתקף גם בתלונות שהתקבלו מהלקוחות". לדברי דוברת החברה, אגראוול נהג לסגור עסקאות עם גולשי Airbnb תוך עקיפת האתר, המרוויח 3% מכל השכרה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות