אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"הסיפור לא נעים לאף אחד. נמצא את הנגיד או הנגידה המתאימים ביותר" צילום: חיים צח

"הסיפור לא נעים לאף אחד. נמצא את הנגיד או הנגידה המתאימים ביותר"

לפיד התייחס להסרת מועמדותו של פרופ' ליאו ליידרמן לתפקיד הנגיד: "לראש הממשלה ולשר האוצר אין משרד חקירות"

04.08.2013, 20:34 | ליאור גוטמן

"אין לי הרבה מה להגיד על פרישתו של המועמד לתפקיד נגיד בנק ישראל ליידרמן. על הטענות שהופנו כלפיו בעניינים אישיים שמעתי בדיוק כמוכם וכל הסיפור הזה כמובן לא נעים לאף אחד" – כך סיכם היום (א') שר האוצר יאיר לפיד את פרשת מועמדותו של פרופ' ליאו ליידרמן לתפקיד נגיד בנק ישראל. הדברים נאמרו במסגרת השקת קו הרכבת החדש בין תל אביב לאשדוד, שם הצטרף לפיד לשר התחבורה ישראל כץ.

קראו עוד בכלכליסט

שר האוצר לפיד, צילום: אוראל כהן שר האוצר לפיד | צילום: אוראל כהן שר האוצר לפיד, צילום: אוראל כהן
 
שר האוצר לפיד
שר האוצר לפיד צילום: אוראל כהן

"לראש הממשלה ולשר האוצר אין משרד חקירות", הוסיף לפיד. "גם אם תהיה ועדת איתור, אז מה, היא תשכור משרדי חקירות? מדובר באנשים מכובדים, שיש להם קריירות של עשרות שנים בעצמם. אתה לא יכול לדעת דבר כזה".

המדינה עובדת עבור האזרח?

הבוקר השיקה רכבת ישראל את לוח הזמנים החדש שלה שכולל קיצור זמן ההגעה מהפריפריה למרכז. כך לדוגמה, ברכבת הבטיחו שזמן הנסיעה מראשון לציון לתל אביב יארך 9 דקות (קיצור של 6 דקות), זמן הנסיעה בין אשקלון לתל אביב יארך 44 דקות (קיצור של 10 דקות ); בין אשדוד לתל אביב יארך 35 דקות (קיצור של 10 דקות) ואילו זמן הנסיעה בין יבנה לתל אביב יארך 18 דקות (קיצור של 6 דקות). בשנה הקרובה, כך הבטיח שר התחבורה ישראל כץ, תחובר גם שדרות כך שזמן הנסיעה לתל אביב יארך כשעה. "שמעתי שחלק מזמני הנסיעה בקווים יתקצרו. אנחנו באים ועובדים ובאים לעשות שינויים וזו הדרך שהבנאדם מרגיש שהמדינה עובדת בשבילו. צריך לחשוב איך אפשר להקל על האזרחים. אנחנו פותחים חסמים הכי מהר שאפשר ועם השיפור בזמני הנסיעה קבינט דיור יטפל בנושאי הבניה", אמר לפיד

לפיד וכץ נשאלו על תבוסת המדינה בבית הדין הארצי לעבודה בשבוע שעבר, זאת לאחר שניתנה הוראה להקפיא את מכרזי בניית שני הנמלים החדשים. "אנחנו מכבדים את בית הדין וההסתדרות, אבל לא יכולים להגיד למדינה שלא לפתוח שווקים לתחרות ועל זה נלך לבג"צ. נמשיך לדבר עם ההסתדרות בנושא – הם לא אויבים שלנו", הבטיח שר האוצר.

שר התחבורה ישראל כץ הוסיף ש""אנחנו מכבדים את בית הדין לעבודה שפסק שלא לקדם בחודש הקרוב את המכרזים. כבר הרבה זמן שיש מספר לא קטן של חברות ענק שמוכנות להשקיע באשדוד מיליוני שקלים. לא ייתכן שוועדי העובדים שמייצגים שכבה צרה אפילו מתוך עובדי הנמל ימנעו את הדבר הזה. אנחנו נפעל בנחישות אך בצורה חוקית וראינו כיצד הסתיימו מקרים בעבר בהם שיחדו את הוועדים במיליארדים כדי שהם יאשרו את הרפורמה. בסופו של יום, בנו נמל ומסרו אותו לאותם ועדים. אנחנו לא נעשה זאת אלא נייצר תחרות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
מגיע לשר כץ לשמוע פעם: כל הכבוד!!
גם אם גישתו החדשה היא תולדה של סיפור הצלחתו של כחלון, מגיע לו ישר כח על שבניגוד להרבה אחרים, הוא אימץ את הגישה המצויינת הזו. השר כץ, המשך בגישתך החיובית לאזרח. בתחום סמכותך הרבה בעיות שהוזנחו הרבה שנים והן ממררות להרבה אזרחים את החיים. יש לך הזדמנות יותר מלכמעט כל שר אחר לבצע שינויים ורפורמות שיורגשו בברור ע"י כל אזרח ואזרח, בוודאי שע"י כל ציבור הנהגים, וההערכה, הכרת התודה, ותמיכה פוליטית מהציבור אליך לא תאחרנה לבוא.
יניב  |  05.08.13