אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפתעה בצלחת: יוון מקצצת במיסוי על מסעדות צילום: שאטרסטוק

הפתעה בצלחת: יוון מקצצת במיסוי על מסעדות

האופטימיות חוזרת לרחובות אתונה? הממשלה הורידה את המס על מכירת משקאות ומזון למסעדות מ-23% ל-13%, מהלך שיוזיל משמעותית את מחירי הארוחות

05.08.2013, 14:35 | סוכנויות הידיעות

לאחר שש שנים של צנע, קיצוצים ממשלתיים ומיתון עמוק, נראה כי האופטימיות מתחילה לחזור לרחובות אתונה – או לפחות למסעדותיה. כך מדווח אתר CNN.

קראו עוד בכלכליסט

השבוע קיצצה ממשלת יוון את המס על מכירת משקאות ומזון למסעדות במדינה מ-23% ל-13%. המהלך הוזיל משמעותית את מחירי הארוחות.

המשבר ברחובות יוון (ארכיון), צילום: בלומברג המשבר ברחובות יוון (ארכיון) | צילום: בלומברג המשבר ברחובות יוון (ארכיון), צילום: בלומברג

ממשרד האוצר של יוון נמסר כי הקיצוץ יוזיל את מחירי הארוחות ב-8.1%.

ההקלה הזמנית – שתימשך עד סוף 2013 – היא חלק ממהלך ברור שנועד לעודד את רמות הצריכה הפרטית ואת התיירות ביוון.

ההקלה צפויה לעלות לממשלת יוון כ-100 מיליון יורו בהכנסות אבודות ממיסים, לטווח הקצר. עם זאת, בסופו של דבר יועיל המהלך לכלכלת המדינה הודות לגידול בהוצאות של תיירים על מסעדות ויעודד בעלי מסעדות לדווח על הכנסותיהם לרשויות.

"קיצוץ במס הערך המוסף הוא ללא ספק צעד משמעותי", אמר מנכ"ל איגוד חברות התיירות של יוון, גיאורגיוס דראקופולוס. "צריך היה לנקוט צעד זה כבר בתחילת השנה אך אפילו כעת זהו צעד מבורך ותעשיית התיירות תומכת בו לחלוטין".

לתעשיית התיירות והמסעדנות ביוון יצא כבר מוניטין של תעשייה המתחמקת מתשלום מסים וממשלת יוון מתעתדת לתקוף את הנושא בחודשים הבאים ולדאוג שבעלי המסעדות ישלמו את חובותיהם לרשויות המס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות