אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דנקנר וזיסר יכולים רק לקנא צילום: אוראל כהן

דנקנר וזיסר יכולים רק לקנא

הסדר החוב הנרקם בסאני שומט את כל המוסכמות שהושגו במרוצת השנים האחרונות בעשרות הסדרי חוב

06.08.2013, 09:03 | יניב רחימי
נוחי דנקנר, מוטי זיסר והרצל חבס קוראים על הסדר החוב של סאני שבשליטתו של אילן בן־דב וצובטים את עצמם, רק כדי לוודא שהם לא חולמים. הסדר החוב הנרקם בסאני שומט את כל המוסכמות שהושגו במרוצת השנים האחרונות בעשרות הסדרי חוב, מוסכמות שנכתבו בתספורות כואבות.

ההסדר מבוסס על פריסת החוב כלפי מחזיקי האג"ח ובמקביל על הקצאת שתי סדרות אג"ח חדשות. בן־דב מצדו לא נדרש לוותר על שליטתו בחברה, ואף לא על אחוז כלשהו מהבעלות עליה. אמנם בן־דב נדרש להביא כסף מהבית, אבל גם אז מדובר רק ב־15 מיליון שקל שיוזרמו לסאני ובתמורה להם יקבל מניות סקיילקס בשווי שוק של 12 מיליון שקל.

לשם השוואה, מעל ראשיהם של דנקנר, זיסר וחבס - שגם לא מזרימים כסף לחברות שבשליטתם - מרחף איום מוחשי ומיידי לאיבוד כל מניותיהם.

לא זו אף זו, בכפוף לאישור ההסדר מחזיקי האג"ח של סאני מתחייבים לוותר על כל דרישה, טענה או תביעה כלפי החברה, נושאי המשרה שלה ובעל השליטה בה. זאת בשעה שהשופטת ורדה אלשיך גורסת שפטור מתביעות לבעל שליטה צריך להיפדות על ידיו - כפי שנוחי דנקנר נדרש להזרים לאי.די.בי.

למעשה, כשמונח הסדר שבבסיסו פריסת חוב לבעלי האג"ח ללא ריבית ומתן פטור לבעל השליטה מבלי שנדרש להביא כסף מהבית, אזי מדובר בהסדר שכל בעל חוב היה מוכן לקבל על עצמו, גם אם החברה שבשליטתו לא נמצאת בקשיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות