אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק לאומי ישקיע לראשונה בחברות סטארט־אפ פיננסיות צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

בנק לאומי ישקיע לראשונה בחברות סטארט־אפ פיננסיות

הבנק יבחר בשיתוף עם מאיץ החברות Elevator 5 חברות העוסקות בפיתוח טכנולוגיה הקשורה לעולם התוכן הבנקאי, ויעניק להן ייעוץ עסקי וגישה לחברות העובדות עם הבנק. לדברי דני צידון, משנה למנכ"ל בנק לאומי, "החיבור לחברות הצעירות יסייע לשלב את הטכנולוגיות החדשות בפעילות הבנק"

06.08.2013, 08:11 | מאיר אורבך

בנק לאומי ישקיע בחברות סטארט-אפ באמצעות מאיץ החברות אלבייטור (Elevator), כך נודע ל"כלכליסט". האלבייטור הוא מעין חממה פרטית שמעניקה שירותי ייעוץ וליווי לחברות בשלבי הפיתוח הראשוניים המנהלת למעלה מ-10 מיליון דולר שגויסו על ידי משקיעים פרטיים וקרנות.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הסכם השותפות בין בנק לאומי ואלבייטור, שנערך בסיוע עו"ד ורד חורש מפירמת שבלת, יוקם מסלול השקעה בחברות העוסקות בטכנולוגיה פיננסית (Financial Technology). הדגש יהיה על כאלה שמפתחות טכנולוגיות הקשורות לעולם התוכן הבנקאי ומתמקדות בשיפור חוויית הלקוח, בין היתר בנושאי תשלומים, ניהול השקעות, ניהול פיננסי אישי, מסחר, ניהול סיכונים, אבטחה, שירותים ומוצרים חדשניים.

אורי גלזר. צילום: מיה כרמי דרור אורי גלזר. צילום: מיה כרמי דרור אורי גלזר. צילום: מיה כרמי דרור

מנכ"ל אלבייטור אורי גלזר אמר כי הכוונה לקלוט בשלב הראשון חמש חברות אשר כל אחת מהן תזכה למימון ראשוני של 20 אלף דולר וחבילת ליווי וייעוץ בשווי של 200 אלף דולר. "הקושי הגדול של חברות בתחום הטכנולוגיה הפיננסית הוא השגת הלקוח הראשון. החבירה לבנק לאומי תיתן לחברות כניסה לבנק מוביל כבר בראשית דרכן", הוסיף.

דני צידון, משנה למנכ"ל בנק לאומי, אמר כי "החיבור של הבנק לחדשנות חשוב לנו מאוד ולא רק ברמה הטכנולוגית. כיום החדשנות היא אינה בבחינת מותרות אלא בבחינת חובה בכל ארגון, והחיבור לחברות הצעירות ולטכנולוגיות החדשות יסייע לנו לשלב זאת בפעילות הבנק". לדבריו, הבנק "לא מתכוון להחליף את קרנות ההון הסיכון אלא להיות המקום שבו לחברות הצעירות יש יכולת לקבל פידבק טכנולוגי, לבדוק את כדאיות הפיתוח של המוצר ולקבל סיוע מקיף עוד בשלב הראשוני של החברה".

דני צידון, צילום: אוראל כהן דני צידון | צילום: אוראל כהן דני צידון, צילום: אוראל כהן

המחזור הראשון של התוכנית ייצא לדרך בסוף ספטמבר. החברות הנבחרות ישוכנו כ־6 חודשים במשרדי אלבייטור ויזכו למעטפת ליווי עסקית וטכנולוגית רחבה. מעטפת זו כוללת, בין השאר, ליווי צמוד של מומחים בתחום הפיתוח הטכנולוגי והעסקי בקבוצת לאומי ומומחים בישראל, אשר ישמשו כמנטורים של אותן החברות. לאומי ואלבייטור יעניקו לחברות ליווי ופיתוח עסקי הכוללים הדרכה בתכנון תקציב, חיבור לנותני שירותים בתעשייה, הכנת תוכנית עסקית, שירותי ענן של אמזון וחבילת שירותים נלווים כגון שירותי חשבונאות, יחסי ציבור, תמיכה משפטית וניהול משאבי אנוש.

הבנק יספק לחברות שייכנסו לתוכנית גישה לסביבת הפיתוח של הבנק, לצד ליווי של מומחי הפיתוח הטכנולוגי, כאשר אחת המטרות של המסלול הנה לאפשר ליזמים ולחברות שהם מובילים לבצע קפיצת מדרגה משמעותית בפרק זמן קצר באמצעות הקשר הישיר למערכות הבנק. בתום המסלול יסייעו בנק לאומי ואלבייטור לחברות ביצירת קשרים עסקיים לקידום פעילותן עם גופים פיננסיים מובילים בארץ ובחו"ל. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות