אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רבעון חזק לגב ים: עלייה של 10% ברווח הנקי ל-91 מליון שקל צילום: יונתן בלום

רבעון חזק לגב ים: עלייה של 10% ברווח הנקי ל-91 מליון שקל

חברת הנדל"ן מקבוצת נכסים ובנין של אי.די.בי, דיווחה לראשונה על חתימת הסכם עם אפל לשכירות מרבית פרויקט החברה בהרצליה פיתוח

06.08.2013, 11:24 | אסף גילעם
חברת גב-ים, מקבוצת נכסים ובניין של אי.די.בי ממשיכה להציג תוצאות טובות. החברה המתמחה בנדל"ן מניב ונדל"ן למגורים דיווחה הבוקר (ג') על יציבות בשורה העליונה ועלייה בכל הפרמטרים התפעוליים. הכנסות מהשכרת מבנים ברבעון השני של שנת 2013 הסתכמו ב-85 מליון שקל, לעומת סך של 83 מליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. 

קראו עוד בכלכליסט

הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות של החברה ברבעון השני הסתכם בסך של 91 מליון שקל לעומת 83 מליון שקל ברבעון המקביל – עליה של 9.6%.

הכנסות החברה (נטו) מהשכרת מבנים זהים (Same Property NOI) הסתכמו ברבעון השני ב-81 מליון שקל, עליה של 6.6% לעומת הרבעון המקביל. סעיף בולט בדו"חות הרבעון היה שורת הכנסות מעליית השווי ההוגן של הנדל"ן להשקעה. ברבעון השני של השנה הסתכמו ההכנסות בסעיף זה בסך של 116 מליון שקל, לעומת סך של 91 מליון שקל ברבעון המקביל – זינוק של 27.4%. גב ים מסבירה כי ביוני האחרון ערכה החברה הערכות שווי לכלל הנכסים המניבים של החברה, שנה לאחר שבוצעה הערכת השווי הקודמת. זאת, עקב שינוי בתזרים המזומנים הצפוי לנבוע מנכסי החברה עקב היותם מושכרים בחוזים צמודי מדד ועליית המדד בשיעור של 0.9%, ממועד עריכת השערוך הקודם, וכן עקב עליה ריאלית בדמי השכירות הנגבים בנכסיה השונים של החברה.

כמו-כן, בנכסים מסוימים הפחית השמאי את שיעור ההיוון ששימש אותו בהערכות השווי בשיעור של כ-0.25%, וזאת בעיקר בנכסים המיועדים לשימוש תעשייה ולוגיסטיקה באזורי ביקוש.

בנוסף, הסבירה גב ים כי סעיף השיערוכים כלל גם הכנסה מעדכון חלק מעתודות הקרקע של החברה, בסך כולל של כ-14 מליון שקל וכן הכנסה מעדכון שווי של המבנה בפארק גב-ים נגב, שבנייתו הושלמה בתום הרבעון הנוכחי, בסך של כ-9 מליון שקל.

אפל , צילום: בלומברג אפל | צילום: בלומברג אפל , צילום: בלומברג

הסכם עם אפל בהרצליה

עם פרסום הדו"חות עדכנה גב ים על התפתחות בפרויקט החברה בהרצליה פיתוח -גב-ים 2O. הפרויקט הינו בעסקת קומבינציה בקרקע פרטית בשטח של כ-7.3 דונם בחלקו הצפוני של אזור התעשיה הרצליה פיתוח בשטח עילי כולל מתוכנן של כ-28 אלף מ"ר וחניון תת-קרקעי בשטח של כ-27 אלף מ"ר. גב ים צפויה להחזיק ב-61.5% מהפרויקט עם השלמתו (והיתרה תהיה שייכת לבעל הקרקע).

גב ים הודיעה לראשונה כי חתמה על הסכם עם חברת אפל, לפיו תשכור ענקית הטכנולוגיה את כלל שטחי המשרדים בשלב א' של הפרויקט, וכן שטחי חניה תת-קרקעית. גב ים תחל בהקמתו של שלב ב' בפרויקט, אשר יכלול כ-12.5 אלף מ"ר משרדים, במהלך הרבעון הקרוב. לאפל הוענקה אופציה לשכירות שטחים גם בשלב ב' של הפרויקט. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות