אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"צריך לטפל בבעיות בבורסה בעזרת מכות חשמל ולא על ידי אקמול"

"צריך לטפל בבעיות בבורסה בעזרת מכות חשמל ולא על ידי אקמול"

כך לפי יוסי אפרתי, סמנכ"ל השקעות בהכשרה ביטוח בסקירה חודשית. אפרתי: "כל עוד לא ינחת בירושלים נשיא איראן ויתחבק עם ראש הממשלה - הבורסה שלנו לא תסגור את הפער מול העולם"

06.08.2013, 12:49 | שי סלינס

"תוך כדי פרפורי הגסיסה של הבורסה המקומית ניסו לטפל בחולה באקמול במקום להכניס את החולה לחדר ניתוח ולתת לו מכות חשמל בעוצמה הגבוהה ביותר", כך טוען יוסי אפרתי, סמנכ"ל השקעות ב'הכשרה' בסקירה שפרסם לחודש יולי ותחזית לחודש אוגוסט 2013.

קראו עוד בכלכליסט

אפרתי מסביר כי לא מעט אשמה הרגולציה או יותר נכון עודף הרגולציה. "ממצב של רגולציית חסר עברנו למצב של התערבות מוגזמת כמעט בכל אפיק. נכון שחלק מהצעדים היו נכונים ומתבקשים, אך לא מעט מהם נעשו מתוך שליפות מהמותן".

אפרתי ציין עוד בסקירתו כי מחזורי המסחר הנמוכים מקשים על הגופים המוסדיים לפעול בשוק המקומי ועל כן הם מעדיפים את שווקי חו"ל. "כך קרה השבוע כי בחרנו להקטין את פוזיציית המניות שלנו בשוק המקומי ולהגדיל את המניות בארה"ב. אולם נוכחנו לדעת כי ביום מסחר רגיל היינו יותר ממחצית מהמחזור בשוק המניות וזאת כשמדובר בגוף מוסדי בינוני כך שגוף מוסדי גדול כמעט ולא יכול להקטין את פוזיציית המניות ללא גרימת שינויים בשוק. דבר זה אינו בריא מקשה על מסחר תקין". 

הבורסה בתל אביב, צילום: בלומברג הבורסה בתל אביב | צילום: בלומברג הבורסה בתל אביב, צילום: בלומברג

על פי סקירת 'הכשרה' הפערים בתשואות בין מדדי המניות בארה"ב למדד המקומי רק התרחבו החודש ועומדים כעת על כ-18% לטובת המדדים בשוק האמריקאי. "איננו רואים פער זה ניסגר אלא רק מתרחב כל עוד לא ינחת בירושלים נשיא איראן רוחאני ויתחבק עם ראש הממשלה בנימין נתניהו דבר שאיננו רואים קורה בשנה הקרובה, כך שכל עוד לא יטפלו בתחלואי הבורסה המקומית ובמחזורי המסחר כדאי להעדיף באופן מובהק את שוק המניות האמריקאי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות