אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כלל פיננסים מוכר את פעילות הברוקראז' לבנק ירושלים צילום: עמית שעל

כלל פיננסים מוכר את פעילות הברוקראז' לבנק ירושלים

בית ההשקעות מוכר את חטיבת כלל פיננסים בטוחה לבנק תמורת ההון העצמי של בטוחה - העומד היום על כ-275 מיליון שקל

06.08.2013, 18:24 | מיקי גרינפלד

כלל פיננסים חתמה על הסכם עם בנק ירושלים למכירת החזקותיה בכלל פיננסים בטוחה לבנק. תמורת המכירה תהיה ההון העצמי של כלל בטוחה, העומד נכון ליום 30 ביוני 2013 על כ-275 מיליון שקל.

מעבר לסכום ההון העצמי הבנק לא יידרש לתשלום פרמיה עבור הרכישה.  

במסגרת ההסכם, פעילות חבר הבורסה של כלל פיננסים תמוזג לתוך חבר הבורסה של בנק ירושלים, כאשר העובדים המרכזיים בכלל ימשיכו לתת שירותים לגוף הממוזג.

עם השלמת העסקה תשפר כלל פיננסים את יתרת המזומנים שלה, דבר שיאפשר פירעון כל התחייבויותיה. לאחר הפירעון יוותרו בקופתה נכסים פיננסים בסכום הנאמד במעל 200 מיליון שקל.

כלל פיננסים בטוחה היא זרוע הברוקראז' של בית ההשקעות. פעילות הברוקראז' הנרכשת כוללת כ-8,000 לקוחות פרטיים עצמאיים וכ-180 לקוחות מוסדיים גדולים מהארץ ומחו"ל. השלמת העסקה כפופה לאישור בנק ישראל והממונה על ההגבלים העסקיים.

יורם נוה מנכ"ל כלל פיננסים, צילום: עמית שעל יורם נוה מנכ"ל כלל פיננסים | צילום: עמית שעל יורם נוה מנכ"ל כלל פיננסים, צילום: עמית שעל

אורי פז, מנכ"ל בנק ירושלים, אמר לאחר פרסום ההסכם כי  "רכישת חבר הבורסה של כלל פיננסים מהווה קפיצת מדרגה בפעילות של בנק ירושלים בשוק ההון. אנו מבצעים כאן מיזוג עם גוף מוביל ועתיר ידע, הנהנה ממומחיות ומקשרים ענפים בארץ ובעולם".

יורם נוה, מנכ"ל כלל פיננסים אמר כי העסקה שנחתמה הינה עסקה מצוינת לשני הצדדים: "אנו מוכרים את החברה לגורם בנקאי אשר צפוי לקלוט עובדים רבים ולהמשיך את הפעילות ולפתח אותה וזאת במחיר ראוי", אמר נוה.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות