אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האקזיט האחרון של הברוקרים מכלל פיננסים: 9 מיליון שקל צילום: עמית שעל

האקזיט האחרון של הברוקרים מכלל פיננסים: 9 מיליון שקל

נאור אל חי, יובל בן זאב ורונן ויסרברג שנהנו משכר של עשרות מיליוני שקלים, נפרדים מכלל פיננסים עם עוד 9 מיליון שקל: בן זאב ואל-חי יקבלו 2 מיליון שקל נוספים בתמורה לסיוע בהעברת פעילות הברוקראז' לבנק ירושלים

06.08.2013, 20:55 | רחלי בינדמן

שלושת הברוקרים המפורסמים מכלל פיננסים בשל משכורות העתק מהן נהנו לאורך שנים, נאור אל חי, יובל בן זאב ורונן ויסרברג, רושמים כעת את האקזיט הסופי - השלושה יצאו מבית ההשקעות עם 9 מיליון שקל בסך הכול. 

בד בבד עם הליך מכירת פעילות הברוקראז' של כלל פיננסים, תרכוש כלל את החזקות השלושה בפעילות שהם אחראים להקמתה ולצמיחתה בתמורה ל-7 מיליון שקל.

בנוסף יקבלו השלושה עוד 40% מההון העצמי של כלל ברוקראז' - שעומד על כ-7.8 מיליון שקל. בניכוי הוצאות מדובר בעוד כ-2 מיליון שקל. בסך הכול מסתכמת התמורה ב-9 מיליון שקל.

בחלוף 3 חודשים ממועד סיום ההתקשרות עם השלושה יהיו רונן ויסרברג ונאור אל חי זכאים ל-2 מיליון שקל נוספים, בתמורה לשיתוף פעולה מצידם לצמצום פעילות כלל ברוקראז' על מנת שתעמוד לרשותו של בנק ירושלים ולקליטה של הפעילות.

יורם נוה מנכ"ל כלל פיננסים, צילום: עמית שעל יורם נוה מנכ"ל כלל פיננסים | צילום: עמית שעל יורם נוה מנכ"ל כלל פיננסים, צילום: עמית שעל

רכישת חלקם של השלושה על ידי כלל פיננסים היא מכורך הסכם הבעלות המשותפת של שלהם עם כלל פיננסים. על פי ההסכם, מכירת הפעילות לצד ג' מפעילה טריגר שמחייב את רכישת חלקם של השלושה לפי מכפיל של 5 על הרווחיות של הפעילות.

מכיוון שרווחיות פעילות הברוקראז' נשחקה בשנים האחרונות, 9 מיליון השקלים משקפים בקירוב מכפיל זה. לו המכירה היתה מתבצעת בשנות השיא של 2009-2010 הסכום יכול היה להיות גבוה בהרבה.

את פעילות הברוקראז' ירכוש בנק ירושלים בתמורה לסכום של קצת פחות מ-275 מיליון שקל, השווה להון העצמי של כלל בטוחה.

כעת נותרה כלל פיננסים עם כ-200 מיליון שקל בקופה (לאחר תשלום כל כל ההתחייבויות) וללא פעילות. יורם נוה, המנכ"ל שהוביל את הליך פירוק כלל מנכסיה, צפוי לקבל הצעה להישאר בקבוצה - ולקבל תפקיד בכלל ביטוח, בראשות המנכ"ל איזי כהן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות