אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גבריאלי ועומר דנקנר בדרך לניו־יורק למו"מ עם אלשטיין צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

גבריאלי ועומר דנקנר בדרך לניו־יורק למו"מ עם אלשטיין

אלשטיין נותר הסיכוי הטוב ביותר עבור דנקנר, ובנו טס לארה"ב כדי לנסות להבטיח את מעורבות המשקיע הארגנטינאי במתווה. הנציגות מצדה מציעה לאלשטיין הזרמת 780 מיליון שקל תמורת 51% מאי.די.בי פתוח

07.08.2013, 07:13 | גולן חזני

פסימיות באי.די.בי אחזקות באשר לאפשרות לגבש הסכם עם משקיע ולסגור את עסקת כלל ביטוח עד ליום ראשון הקרוב. הדבר מהותי משום שיום ראשון הוא היום שבו מתכנסות אסיפות מחזיקי האג"ח של אי.די.בי להצביע בעד מתווי ההסדר השונים. אם דנקנר לא יצליח להביא מקורות כספיים למתווה שהציע, הצעתו לא תעלה לדיון.

קראו עוד בכלכליסט

עומר דנקנר. ינסה לגשר על המחלוקות עומר דנקנר. ינסה לגשר על המחלוקות עומר דנקנר. ינסה לגשר על המחלוקות

התארכות המגעים מול הקבוצה הסינית־תאילנדית שמנהלת מגעים לרכישת השליטה בכלל ביטוח, גררה אחריה גל הערכות כי קיימים קשיים בגיבוש העסקה שבמקור היתה אמורה להיסגר עוד בשבוע שעבר. כעת נראה כי ייתכן שהרוכשים יבקשו הפחתת מחיר בעסקה. במקביל לכך, נחלש הסיכוי לגבש עסקה מול קבוצת החרדים האירופית־אמריקאית, לאחר שחבריה מתקשים להגיע להסכמות ביניהם. במקרה כזה נותר להמתין רק לעסקת כלל ביטוח שאם לא תיחתם, הרי שההצעות שיעלו יהיו רק מתווה הנציגויות ומתווה חלוקת מניות אי.די.בי פתוח למחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות. ל"כלכליסט" נודע כי כעת אי.די.בי אחזקות בודקת אפשרות לבקשת ארכה של שבוע, עד ל־18 בחודש, כדי לסגור את שני ההסכמים, אך נאמני הסדרות נוטים שלא לאפשר לה ארכה זו. זאת ועוד, מומחי בית המשפט חגי אולמן ואייל גבאי התנגדו לארכה כזו בדיון האחרון בפני השופט איתן אורנשטיין השבוע.

עוד נודע ל"כלכליסט" כי עומר דנקנר, בנו של בעל השליטה, וחיים גבריאלי, מנכ"ל אי.די.בי אחזקות, יוצאים לניו יורק לפגוש את נציגיו של אדוארדו אלשטיין במטרה לגשר על כמה נקודות שבמחלוקת בהסכם השליטה ביניהם, ובמטרה לסכם עסקה עוד בסוף השבוע. דנקנר עצמו ייסע לחתום אם תהיה התקדמות. אלשטיין נראה כאופציה בעלת הסיכוי הגדול ביותר של דנקנר לעסקה. אולם היום דרישותיו להסכם השליטה נוקשות יותר מבעבר, עת התפוצץ ההסכם לפני כחודשיים.

במקביל שולחת נציגות מחזיקי אג"ח את מתווה ההצעה להסדר שגיבשה לאלשטיין שמתבסס על ההצעה שהכין המומחה הכלכלי המייעץ לנציגות איציק עידן מבייקר טילי. לפי ההצעה, יקבל אלשטיין 51% ממניות אי.די.בי פתוח תמורת הזרמה של 780 מיליון שקל. אלשטיין ודנקנר יוכלו למנות 4 דרירקטורים ויו"ר (שלא יוכל להיות דנקנר), ובעלי המניות האחרים יוכלו למנות דירקטור אחד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
יותר בדיחה לשלוח את גבריאלי
חחח, ולשלוח את גבריאלי עם התארים במדע המדינה מאוניברסיטת חיפה, במקום התארים בכלכלה וחשבונאות מאוניברסיטת תל אביב, זה גדול אפילו יותר מהבדיחה, לשלוח את דנקנר הצעיר, שהיה צריך לעשות מכינה לבינתחומי! והכי עצוב, שהבדיחה על חשבוננו!!!
מישהי שיודעת  |  07.08.13
לכל התגובות