אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יהלומים לנצח, תביעות לא

יהלומים לנצח, תביעות לא

סוחר יהלומים שתביעה נגדו נמחקה ביקש 200 אלף שקל הוצאות משפט ויסתפק בהרבה פחות

07.08.2013, 09:20 | זוהר שחר לוי

המחוזי בתל אביב מחק בשבוע שעבר תביעת פיצויים של 5 מיליון שקל שנבעה מפרשת העוקץ בבורסה ליהלומים. התובעת, חברת אלעד לוי יהלומים, תישא בהוצאות הנתבעים בסכום של 60 אלף שקל. 

כלכליסט טו גו: האזינו לכתבה באודיו

מדובר בתביעה שהגישה אלעד לוי יהלומים באפריל 2012 נגד נתן (טוני) בן דוד, מוריס בראונשטיין והחברות יהלומי אלפיין ורומדיאם. באי כוח התובעים, עוה"ד איתן לירז ושלמה המלי, טענו שבין בן דוד לתובע נוצרו קשרי ידידות, וב־2009, כשהחליט לוי לפרוש מפעילות הסחר, ביקש בן דוד לעשות שימוש ברישיון הסחר של החברה. לפי התביעה, באמצעות הרישיון ביצעו הנתבעים מעשי נוכלות, מצגי שווא, תרמית וכזב, וכתוצאה מהם שלשלו לכיסם כ־1.2 מיליון דולר.

השופט אליהו בכר. הסכים למחיקה השופט אליהו בכר. הסכים למחיקה השופט אליהו בכר. הסכים למחיקה

לאחרונה הגישו התובעים בקשה למחוק את התביעה בנימוק שאף כי סיכויי התביעה להתקבל טובים, הנתבעים בן דוד, יהלומי אלפיין ורומדיאם חדלי פירעון. מנגד טענו הנתבעים, באמצעות עו"ד ניר פרג', שמדובר בתביעת סרק שאינה נתמכת עובדתית ושדינה דחייה, ודרשו לחייב את אלעד לוי בהוצאות של 200 אלף שקל ולהוסיף לכך את הנזק שנגרם להם מהפרסום בתקשורת, מה שלטענתם הוביל לקריסתם ופגע בשמם הטוב בענף. אלעד לוי השיבה שהדרישה ל־200 אלף שקל "מגוחכת וקנטרנית". השופט אליהו בכר הסכים למחיקת התביעה. "לא מצאתי סיבה להעמיד את שיעור ההוצאות על הסכומים המבוקשים על ידי הנתבעים, והוצאותיהם הכוללות יעמדו על 10,000 שקל". בראונשטיין, שהיה נפרד מבקשה זו, יקבל הוצאות של 50 אלף שקל. "נדמה כי יותר השתרבב לתובענה משהיתה ממש עילת תובענה ברורה ומובחנת כנגדו", קבע השופט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות