אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדולר היציג ננעל ללא שינוי מהותי על 3.56 שקלים צילום: shutterstock

הדולר היציג ננעל ללא שינוי מהותי על 3.56 שקלים

היורו עלה ב-0.3% ל-4.73 שקלים; FXCM ישראל: "קרנית פלוג צריכה להתערב בשוק"

07.08.2013, 15:35 | ערן סוקול

במסגרת המסחר במטבע חוץ נחלש היום (ד') השקל, זאת על רקע ידיעות סותרות אתמול בנוגע להתערבותו או העדר התערבותו של בנק ישראל אתמול בשוק.

קראו עוד בכלכליסט

הדולר עלה ב-0.1% וננעל ברמה של 3.56 שקלים, היורו עלה ב-0.3% וננעל ברמה של 4.73 שקלים.

ועדת הכספים הודיעה כי תדון במהלך הפגרה בהליך מינוי נגיד בנק ישראל, זאת לאור הויתור על התפקיד של שני הנגידים המיועדים, יעקב פרנקל וליאו ליידרמן. בשל החופשה השנתית של עובדי משכן הכנסת שתחל בשבוע הבא, הדיון יתקיים רק ב-3.9. בהשתתפות נציב שירות המדינה משה דיין, יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה פרופ' יוג'ין קנדל ואנשי בנק ישראל.

ד"ר קרנית פלוג, ממלאת מקום נגיד בנק ישראל, צילום: עמית שעל ד"ר קרנית פלוג, ממלאת מקום נגיד בנק ישראל | צילום: עמית שעל ד"ר קרנית פלוג, ממלאת מקום נגיד בנק ישראל, צילום: עמית שעל

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר יאיר לפיד לא יחכו לוועדת הכספים אלא יצטרכו להביא בפני וועדת טירקל למינוי בכירים, שם נוסף בימים הקרובים. במקביל יצטרכו השניים להביא לאישור הממשלה החלטה על הארכת תוקפה של הוועדה שתסתיים בעוד שבועיים, אלא אם כן ברצונם לחפש במקביל גם יו"ר וועדה חדש למינוי בכירים.

במחלקת המחקר של FXCM ישראל ציינו הבוקר כי "התיסוף בשקל מכביד יותר ויותר על היצואנים והתעשיינים ויפגע בכלכלה הישראלית. ברמה הטכנית, במידה ונראה האצה בירידה, אחד היעדים המשמעותיים ביותר הוא 3.5. חולשתו של הדולר בעולם מגבירה ביתר שאת את הלחץ על שער החליפין. ללא נגיד מכהן, וכאשר ישנה אי ודאות גדולה לגבי זהותו של המועמד הבא, מעמדו של בנק ישראל בשוק נפגע בצורה קשה."

ב-FXCM הוסיפו כי "למרות היותה ממלאת מקום, קרנית פלוג צריכה לפעול ולהתערב בשוק, וזאת במסגרת תוכנית רכישת הדולרים שהשיק פישר אשר כרגע אינה מיושמת. אין ספק שהתיסוף בשקל יהיה הסוגיה הבוערת ביותר עם היכנסו של הנגיד הנבחר והוא יצטרך לפעול במהרה, הצהרתית ומעשית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות