אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוזבאד תנסה לעשות סיבוב על הפחתת שווי של נכסיה בגרמניה צילום: יובל חן

רוזבאד תנסה לעשות סיבוב על הפחתת שווי של נכסיה בגרמניה

החברה רכשה 14 נכסים בגרמניה במימון בנק מקומי. רוזבאד משערכת את הנכסים ב־123 מיליון יורו, ואילו הבנק ב־74 מיליון יורו. כעת טוען הבנק כי תנאי ההלוואה הופרו והוא רשאי ליטול אותם לעצמו. רוזבאד, מצדה, תנסה לרכוש אותם בחזרה לפי השערוך הנמוך

08.08.2013, 09:04 | יניב רחימי

רוזבאד נדל"ן קיימה אתמול אסיפת מחזיקי אג"ח בעקבות דיווח של החברה על אי־עמידה בתנאי הלוואה מבנק בגרמניה, שניתנה כאשראי למימון רכישת פורטפוליו של 14 נכסים בגרמניה. לטענת הבנק, בשל הפרת תנאי ההלוואה הוא רשאי לאכוף את השעבודים שהועמדו לטובתו. באסיפה נחשף כי החברה, שבשליטת עו"ד שרגא בירן ודודי ויסמן, מתכננת לנסות לרכוש את הנכסים מהבנק במחיר מופחת.

רוזבאד מעריכה כי שווי הנכסים עומד על 123 מיליון יורו, אך הבנק מעריך אותם בכ־74 מיליון יורו בלבד; יתרת ההלוואה של רוזבאד כלפי הבנק היא 105 מיליון יורו. באסיפה טענה הנהלת חברת הנדל"ן שהשווי הנמוך שבו נוקב הבנק עשוי לשרת את החברה בניסיון לרכוש את הנכסים הללו במחיר נמוך.

שרגא בירן, צילום: עמית שעל שרגא בירן | צילום: עמית שעל שרגא בירן, צילום: עמית שעל

העיתונאים הוצאו

ההלוואה על הנכסים בגרמניה היא מסוג נון ריקורס — משמע, הנכסים והזכויות עליהם משועבדים לבנק — אולם מעבר לאיבוד הנכסים אין לרוזבאד חשיפה נוספת בגין ההלוואה.

האסיפה נפתחה בטקס הקבוע של הוצאת העיתונאים מהדיון. מחזיקי האג"ח שנכחו באסיפה לא התנגדו לנוכחות התקשורת, אך הנהלת החברה העדיפה לקיים את האסיפה במחשכים, ונאמן האג"ח רמי קצב מחברת משמרת נעתר לבקשתם.

מי ישלם לבעלי האג"ח?

נושא נוסף שעלה באסיפה עסק במקורות הכספיים של רוזבאד לתשלום הקרן והריבית למחזיקי האג"ח. על פי דו"ח תזרים המזומנים החזוי שפרסמה רוזבאד, אין לחברה מקורות הנדרשים לעמידה בהתחייבויותיה, ולמעשה היא תלויה בנכונות של בעלי השליטה שלה להמשיך להזרים כספים. עד היום הזרימו ויסמן ובירן סכום המוערך ב־200 מיליון שקל.

באסיפה ציינה ההנהלה שהמדיניות של בעלי השליטה לא השתנתה, אף שהם לא מחויבים רשמית לתמוך בחברה. מועד המבחן של רוזבאד ובעלי השליטה בה הוא נובמבר 2014, כשהחברה תידרש לפרוע תשלום קרן וריבית של כ־28 מיליון שקל. אג"ח ג' של רוזבאד נסחרות בתשואה של 17.5% והיקף החוב בגינן הוא כ־75 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות