אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אקירוב שולל מעצמו את הזכות לבונוס באלרוב צילום: אוראל כהן

אקירוב שולל מעצמו את הזכות לבונוס באלרוב

בעל השליטה אלפרד אקירוב סבור שאינו זקוק לתמריץ כדי להשיא ערך לקבוצה. מנגד, הוא דואג לשפר את תנאי העסקתו של הבן, ג'ורג'י אקירוב שעלות העסקתו צפויה לגדול ב־28%, אך גם הוא לא יהיה זכאי למענקים

08.08.2013, 07:02 | אסף גילעם

קבוצת הנדל"ן המניב אלרוב, שבשליטת (75%) אלפרד אקירוב מבקשת לאשר הסכם ניהול חדש עם ג'ורג'י אקירוב, בנו של בעל השליטה, ולהאריך את הסכם העסקתו של מנכ"ל אלרוב ישראל.

קראו עוד בכלכליסט

ג'ורג'י אקירוב מנהל בשש השנים האחרונות את הפעילות המלונאית של הקבוצה בישראל ובחו"ל. הסכם העסקתו פקע ביולי 2012, יחד עם זה של אביו, בעקבות כניסתו של תיקון 16 לחוק החברות. כעת מעוניינים לאשר הסכם חדש שיכול רטרואקטיבית ממועד סיום ההסכם הקודם.

לפי תנאי העסקתו האחרונים קיבל אקירוב הבן 78.5 אלף שקל בחודש ועלויות רכב של 68 אלף שקל בשנה. כיום מעוניינים בחברה להגדיל את שכרו החודשי ב־28%, ל־100 אלף שקל ולהכפיל את הטבת הרכב השנתית ל־130 אלף שקל. עם זאת, אקירוב הבן לא יהיה זכאי לתגמול הוני בחברה (אופציות או מניות) ואף לא לבונוסים. ועלות העסקתו השנתית, שבה ישאו אלרוב נדל"ן (67% מהעלות) וחברת ניהול המלונות לוקה (33%), צפויה לעלות ל־1.64 מיליון שקל, לעומת במקום 1.3 מיליון שקל בעבר.

אלפרד אקירוב. לא זקוק לתמריצים, צילום: אוראל כהן אלפרד אקירוב. לא זקוק לתמריצים | צילום: אוראל כהן אלפרד אקירוב. לא זקוק לתמריצים, צילום: אוראל כהן

באלרוב החליטו שהתגמול הכולל של כל נושאי המשרה בחברה ביחס לחברות השוואה הרלוונטיות לחברה, ובכללן אלו הנכללות במדד נדל"ן 15, כאשר התגמול לכל נושא משרה לא יעלה על האחוזון ה־85 של חברות הבנצ'מרק. תקרת התגמול ליו"ר דירקטוריון פעיל בחברה לא תעלה על 4.3 מיליון שקל. עלות העסקתו הכוללת של אלפרד אקירוב המכהן בתפקיד עומדת כיום על 3.6 מיליון שקל, ולכן הוחלט כי עלות חבילת התגמול למנכ"ל לא תעלה על סכום זה.

הקריטריונים הקובעים לנושא הזכאות מתחלקים לשלושה מדדים: מדד בינארי שבו נכללים שמירה על יחס המינוף ושמירת הדירוג (עד 35% מהמענק). מדד לא בינארי שכולל תזרים מזומנים ורווח לפני מס בנטרול שיערוכים (45% מהמענק). 20% הנותרים הושארו לשיקול הדירקטוריון. מעבר למענק הרגיל, במקרה של העלאת דירוג החברה, ישקל מענק נוסף של עד כ־10%, כשתקרת המענק נקבעה על 12 משכורות חודשיות. באלרוב לא מאמינים כי בהיותו של בעל השליטה מחזיק

מניות בחברה, הוא אינו זקוק לתמריץ בדמות מענק משתנה.

בנוסף מבקשת החברה לאשור את הארכת הסכם העסקתו של המנכ"ל, שמואל בן משה, שפקע בסוף מאי האחרון, בשנתיים נוספות. בן משה יהיה זכאי לשכר חודשי של 99.7 אלף שקל, כולל משכורת 13. עלות העסקתו של בן משה ב־2012 הסתכמה ב־2.5 מיליון שקל, והיא כללה מענקים מיוחדים שהעניק לו הדירקטוריון. עלות העסקתו של בן משה למול עובד ממוצע בחברה עומדת על פי 5.8. בהסכם החדש אין שינוי בתנאי ההעסקה המוצעים לבן משה, מלבד מענק פרישה מיוחד בהיקף של 50 אלף דולר בשנה, שיינתן לו על כל שנה נוספת שימשיך בתפקידו ממועד אישור ההסכם החדש, וזאת ללא קשר למענק הפרישה הרגיל שלו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות