אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
על טעם וריח: מנכ"ל פרוטרום ישתכר עד 12 מיליון שקל בשנה צילום: עמית שעל

על טעם וריח: מנכ"ל פרוטרום ישתכר עד 12 מיליון שקל בשנה

החברה קובעת כי עיקר השכר לנושאי המשרה ייקבע לפי עמידה ביעדים מדידים, אבל שומרת על עמימות בנושא המענקים. אורי יהודאי עשוי להיות זכאי לבונוס שנתי של עד 9.5 מיליון שקל אם רק יצליח לשמור על הקיים

08.08.2013, 08:59 | ערן סוקול

פרוטרום תעשיות העוסקת בייצור ושיווק חומרי גלם לתעשיית הטעם והריח, הודיעה אתמול על זימון אסיפה מיוחדת של בעלי המניות אשר תתקיים ב־11 בספטמבר במשרדי החברה בהרצליה, לצורך אישור מדיניות התגמול בחברה בהתאם לתיקון 20 של חוק החברות.

קראו עוד בכלכליסט

בחינה של מדיניות התגמול מעלה כי פרוטרום עמדה בדרישות החוק וקבעה כי עיקר המענק לנושאי המשרה יינתן אם אלו יעמדו ביעדים קשיחים ומדידים, אשר יגזרו בין השאר מתוכנית העבודה האסטרטגית של החברה, אולם שומרת על עמימות בנושא המענקים.

גובה המענק שיקבלו נושאי המשרה יקבע בהתאם לעמידה בתנאי סף של רווח נקי גבוה מ־25 מיליון דולר ובנוסף EBITDA גבוה מ־50 מיליון דולר, זאת בניכוי אירועים חד־פעמיים. אי־עמידה באחד התנאים תותיר את נושאי המשרה ללא מענק, וביצועים בטווח הנע בין EBITDA של 100-50 מיליון דולר, יזכו את נושאי המשרה ב"שיעור מסוים", שעליו החברה לא מדווחת.

אורי יהודאי, צילום: עמית שעל אורי יהודאי | צילום: עמית שעל אורי יהודאי, צילום: עמית שעל

כך למשל גובה המענק שיקבל מנכ"ל החברה, אורי יהודאי, יקבע בהתאם לעמידה ביעדי החברה בלבד, כאשר EBITDA של מעל ל־100 מיליון דולר יזכה את יהודאי בתגמול מקסימלי בגובה של 2.5 מיליון דולר. בנוסף, שומר לעצמו דירקטוריון החברה את שיקול הדעת לגבי כ־20% מגובה המענק וכן את הזכות להעניק למנכ"ל מענק חד־פעמי עבור ביצוע עסקה שאינה במהלך העסקים הרגיל של החברה, בגובה של עד 3 משכורות, כלומר עד 660 אלף שקל.

בשנים 2011-2010 עמד הרווח הנקי של פרוטרום על כ־43 מיליון דולר וה־EBITDA על כ־82 מיליון דולר, בשנת 2012 עמד הרווח הנקי על 52 מיליון דולר ואילו ה־EBITDA על כ־102 מיליון דולר. כלומר, שימור הסטטוס קוו יזכה את יהודאי במענק המקסימלי, בהיקף של 2.5 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות