אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מה אומר שולחן העבודה שלכם על אישיותכם

מה אומר שולחן העבודה שלכם על אישיותכם

מחקר שנערך באוניברסיטת מינסוטה מסביר למה שולחן עבודה מבולגן אינו דבר שלילי בהכרח. מתברר כי אי-סדר בסביבת העבודה מעודד חשיבה יצירתית ומקורית בעוד שסביבת עבודה מסודרת מקלה עלינו להתמקד בעבודה וביעדי הפרויקט

22.08.2013, 15:52 | סוכנויות הידיעות

אנו חושבים בדרך כלל ששולחן עבודה מסודר תורם לראש "מסודר" ומאפשר לעבוד ביתר יעילות. אך מחקר חדש בתחום מדעי הפסיכולוגיה מלמד כי לעיתים דווקא עדיף לעבוד עם שולחן מבולגן, בתחילת פרויקט, ובהדרגה לנקותו כך שיהיה מסודר בתום הפרויקט. המחקר פורסם במגזין Science Daily. 

על פי המחקר, אי סדר בסביבת עבודה מעודד חשיבה יצירתית ומקורית ואילו סביבת עבודה מסודרת מקלה עלינו להתמקד בארגון וביעדי הפרויקט. ההתקדמות מסביבת עבודה בלתי מסודרת למסודרת מסייעת בביצוע טוב יותר של פרויקטים.

שולחן "מבולגן" שולחן "מבולגן" שולחן "מבולגן"

באחד מהניסויים שנערכו במסגרת המחקר באוניברסיטת מינסוטה בארה"ב, נתבקשו המשתתפים, שחלקם נוהגים לעבוד בסביבה לא מסודרת וחלקם בסביבה מסודרת, למלא שאלון כשהם יושבים ליד שולחן העבודה שלהם. התוצאות מראות כי אלו שמקפידים על שולחן מסודר,  אכלו ארוחות בריאות יותר ובחרו בחירות טובות יותר בהשוואה לעמיתיהם המבולגנים יותר.

"נראה כאילו עבודה מסביבה מסודרת מעודדת אנשים לעשות מה שמצופה מהם", אמרה קטלין ווס, החוקרת הראשית.

בניסוי השני, ביקשו החוקרים מהמשתתפים לחשוב על מגוון שימושים לכדור פינג פונג וגילו כי אלו בעלי שולחן לא מסודר העלו יותר רעיונות בהשוואה לאחרים. 

 

שולחן עבודה מסודר, צילום: שאטרסטוק שולחן עבודה מסודר | צילום: שאטרסטוק שולחן עבודה מסודר, צילום: שאטרסטוק

"סביבת עבודה לא מסודרת מגרה את החשיבה היצירתית שמשחקת תפקיד חשוב ביותר בתחומי התרבות, העסקים והאמנויות", כתבו החוקרים. מסקנות המחקר היו כי שתי הסביבות היו מועילות, כל אחת בדרכה.

שולחן עבודה מבולגן, צילום: שאטרסטוק שולחן עבודה מבולגן | צילום: שאטרסטוק שולחן עבודה מבולגן, צילום: שאטרסטוק

"ישנה תעשייה ההולכת וצומחת סביב פתרונות ארגון בסביבות עבודה, המתבססת על הטענה כי סביבת עבודה מסודרת מביאה לשיפור ניכר בחיים וגורמים בתעשייה מביאים את מיליארדי הדולר בהכנסה שנתית בתעשייה כראייה לכך", הוסיפו החוקרים.

לעומת זאת, לא מעט דמויות ידועות, ביניהם כמה זוכי פרס נובל ופרסים יוקרתיים אחרים, מעדיפים לעבוד בסביבה לא מסודרת בטענה כי סביבה כזו מגבירה את היצירתיות שלהם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
ההסבר דווקא די פשוט.
כאלו הסובלים מ ADHD (מי כמוני יודע...) הם בד"כ יותר מבולגנים מאחרים. השולחן שלי למשל, אמנם לא נראה כמו בתמונה, אבל אינו דוגמה לשולחן של יקה... מצד שני- כחלק מה ADHD אני חושב בצורה אסוציאטיבית ונחשב למאוד יצירתי.... הקשר בין השניים הדוק. אבל זה בטח כתוב איפשהו בכתבה שלא הייתי מסוגל לקרוא עד הסוף.... ADHD - כבר אמרנו?...
משה הירוק  |  25.08.13
לכל התגובות