אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: ג'יי.פי מורגן קרוב להסכם בארה"ב בפרשת "הלווייתן מלונדון" צילום: בלומברג

דיווח: ג'יי.פי מורגן קרוב להסכם בארה"ב בפרשת "הלווייתן מלונדון"

הבנק מוכן להודות שלא פיקח כראוי על היחידה בלונדון, שאחד מעובדיה גרם להפסד ענק של 6.2 מיליארד דולר. רשות ניירות ערך האמריקאית עשויה לנקוט צעדים נגד כמה מעורבים בפרשה, אך ככל הנראה ראשי הבנק בניו יורק לא יואשמו במרמה

09.08.2013, 14:48 | בלומברג

בנק ג'יי.פי מורגן צ'ייס נמצא בשלבים הסופיים של המו"מ עם רשות ניירות הערך האמריקאית על ההסכם שיביא אל סיומה חקירה בת שנה בפרשת הימור הנגזרות שגרם להפסד הגדול ביותר שידע אי פעם הבנק. כך מסרו לבלומברג שני גורמים המקורבים לעניין שביקשו להיוותר בעילום שם.

ג'יי פי מורגן מוכן להודות בכך שלא פיקח כראוי על יחידה של הבנק ועל סוחריו שבלונדון; עם זאת מנהלי הבנק אינם מוכנים להודות בטעויות מעבר למה שכבר הסגירו, אמר אחד מהמקורות. הסכום שעל הבנק יהיה לשלם לרשות עדיין נדון, אמרו הגורמים.

ג ג'יימי דיימון | צילום: בלומברג ג

ג'יי פי מורגן, בהנהגתו של ג'יימי דימון, מבקש להביא אל סופה את החקירה מצד הרשויות בארה"ב ובבריטניה שנפתחה נגד הבנק לאחר שסמנכ"ל ההשקעות של הבנק גרם לבנק הפסדים של למעלה מ-6.2 מיליארד דולר בשנה שעברה בגין השקעות כושלות.

חוקרים מטעם הסנאט האמריקאי מצאו כי הבנק התחמק מהרגולטורים והוליך שולל משקיעים בנוגע להימורים הכושלים של המשקיע ברונו איסקיל, שזכה לכינוי "הלווייתן מלונדון" בשל פוזיציות הענק שלו.

רשות ניירות ערך עשויה לנקוט צעדים נגד כמה מעורבים בפרשה, אך ככל הנראה ראשי הבנק בניו יורק לא יואשמו במרמה. גם איסקיל לא ייחקר, דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס על פי גורם המקורב לפרשה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות