אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כור אישרה המיזוג עם דסק"ש: רשמה רווח של 45 מיליון שקל ברבעון צילום: יריב כץ

כור אישרה המיזוג עם דסק"ש: רשמה רווח של 45 מיליון שקל ברבעון

לאחר שברבעון המקביל נרשם לחברה הפסד של כמיליארד שקל; במסגרת המיזוג תמכור כור את אחזקותיה בקרדיט סוויס ותציע פרעון מוקדם של האג"ח במחיר מלא

11.08.2013, 07:08 | מיקי גרינפלד

חברת כור, שבשליטת דסק"ש מקבוצת אי.די.בי, מדווחת על רווח ברבעון השני. במקביל מדווחת החברה, יחד עם דסק"ש, על אישור מהלך המיזוג בין החברות.

כור מוסיפה ומדווחת כי דירקטוריון החברה וועדת הביקורת אישרו את המהלך של מכירת מניות קרדיט סוויס, אותו מחייבת כור לבצע במסגרת המיזוג עם דסק"ש.

הרווח הנקי של כור ברבעון השני הסתכם ב-45 מיליון שקל, בהשוואה להפסד של 1.04 מיליארד שקל ברבעון המקביל. 

נוחי דנקנר, צילום: יריב כץ נוחי דנקנר | צילום: יריב כץ נוחי דנקנר, צילום: יריב כץ

במחצית הראשונה של השנה רשמה החברה רווח של 405 מיליון שקל, לעומת הפסד של 639 מיליון שקל במחצית הראשונה של 2012.

מבין אחזוקתיה של כור (למעט מגזר קרדיט סוויס), חלקה של כור במכתשים אגן הניב לה את עקר הרווח, בהיקף של 67 מיליון שקל. מרבית אחזקתיה האחרות הניבו לכור הפסדים, למעט רווח של 1 מיליון שקל באפסילון. בגין אחזקתה בקרדיט סוויס רשמה כור ברבעון השני רווח של 75 מיליון שקל.  

המשקיע בדרך? דנקנר וגרנובסקי סיכמו תנאי שליטה משותפת באי.די.בי נוחי דנקנר טס ביום שישי בבהילות לאירופה וסיכם עם קבוצתו של אלכסנדר גרנובסקי כי תקבל 60% מהשליטה באחזקות לאחר הסדר חוב. דנקנר יקבל את היתר ויישאר יו"ר. במקביל, דנקנר ואלשטיין חידשו את המגעים ביניהם גולן חזני, 11 תגובותלכתבה המלאה

יתרת המזומנים של כור עומדת על כ-1.75 מיליארד שקל.

במסגרת עסקת המיזוג עם דסק"ש יירכשו כל מניות כור, שאינן מוחזקות על ידי דסק"ש, וכור תהפוך לחברה פרטית בבעלותה המלאה של דסק"ש. כור תמכור החזקותיה בקרדיט סוויס עד ביצוע המיזוג. המיזוג יתבצע תמורת תשלום במזומן בשווי שייגזר משוויה של כור ביום השלמת עסקת המיזוג.

עסקת המיזוג תתבצע לפי שווי חברה לכור ליום 30.6.2013 של כ-3.031 מיליארד שקל, עם התאמות שיתבצעו בהתאם לפעולות שיבוצעו במניות קרדיט סוויס. במקביל תציע כור לבצע פירעון מוקדם של כל אגרות החוב שלה במחיר מלא.

השלמת עסקת המיזוג כפופה לאישור האסיפות הכלליות של שתי החברות (בשל היותה עסקת בעלי עניין יידש רוב בעלי מניות ללא עניין אישי). כמו כן, בשל ההליך שמתנהל בעניין חובות אי.די.בי פתוח ואי.די.בי אחזקות ומחזיקי האג"ח בבית המשפט, יידרש לעסקה אישור של בית המשפט.

כור תפעל כאמור, למימוש אחזקותיה בקרדיט סוויס עד להשלמת המיזוג, בבורסה ומחוצה לה. המימוש לא יידרש לאישור האסיפה, אף שהחברה מגדירה אותו כעסקה חריגה שלבעל השליטה יש בה עניין אישי. זאת משום שעל פי התנאים שאושרו בדירקטוריון, מכירת המניות תיעשה במחיר השוק ובמהלך העסקים הרגיל - מקרה שבו על פי התקנות ("תקנות ההקלות") לא נדרש אישור אסיפה.

נכון להיום מחזיקה כור ב-31.06 מיליון מניות של קרדיט סוויס, המהוות כ-1.95% מהונו של הבנק. השווי של מניות קרדיט סוויס המוחזקות על ידי החברה, בניכוי ההלוואות והשעבודים כנגד מניות הבנק השוויצרי, עומד על כ-2 מיליארד שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות