אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שי פרמינגר מתמנה כמנכ"ל חברת פירעון השיקים ERN צילום: אוראל כהן

שי פרמינגר מתמנה כמנכ"ל חברת פירעון השיקים ERN

שלוש שנים לאחר שעזב את תפקידו כמנכ"ל גאון אחזקות, ינהל פרמינגר את החברה הגדולה בתחומה בישראל; ERN מטפלת בהתחייבויות לפירעון שיקים בהיקף של של 4 מיליארד שקל

11.08.2013, 11:04 | גולן חזני

שלוש שנים לאחר שעזב את תפקיד מנכ"ל גאון אחזקות עושה שי פרמינגר הסבה ומתמנה כמנכ"ל חברת ERN, החברה הגדולה והותיקה בישראל בתחום הבטחת פירעון שיקים.

קראו עוד בכלכליסט

פרמינגר מחליף בתפקיד את עופר כרמל, שכיהן בו מאז 2008.

ERN הוקמה בשנת 2001 על ידי משפחת נתנזון מארה"ב, ועד לאחרונה הייתה בבעלות משפחת נתנזון וחברת ויזה כאל שבבעלות דיסקונט והבינלאומי. משפחת נתנזון רכשה לאחרונה בחזרה את הבעלות המלאה בחברה.

החברה מאפשרת לעסקים ששוכרים את שירותיה לקבל שיקים מלקוחות, מבלי לחשוש ממצב שבו השיקים לא יכובדו. חברה נוספת העוסקת בתחום היא ישרכארט-צ'ק ולאומי-צ'ק שפעלה עד לאחרונה, אולם הפסיקה את פעילותה.

כ-12 אלף בתי עסק משתמשים בשרותי ERN, המטפלת בהתחייבויות לפירעון שיקים בהיקף של כ-4 מיליארד שקל. בחברה מועסקים כיום כמאה וחמישים עובדים. יו"ר החברה הוא איש העסקים רוני נתנזון. 

שי פרמינגר, צילום: אוראל כהן שי פרמינגר | צילום: אוראל כהן שי פרמינגר, צילום: אוראל כהן

פרמינגר היה יד ימינו של בני גאון ז"ל בהקמת קבוצת גאון אחזקות בשנת 1998 וכיהן כמנכ"ל החברה החל מתחילת שנת 2001 ועד התפטרותו בשלהי 2010. בין היתר, הוביל פרמינגר יחד עם בני גאון את הנפקת מניותיה של גאון אחזקות בשנת 2007 בבורסה בתל-אביב לפי שווי חברה של מאה מליון דולר ושימש יו"ר גאון שוקי הון. לאחרונה נרכשה השליטה בחברה ע"י קבוצת ויולה מידי משה גאון, בנו של בני.

לפני כשנה ייצג פרמינגר את קרן אתמבה שרכשה את השליטה ביצרנית הבדים הלא ארוגים אבגול מידי משפחת פדרמן תמורת 108 מיליון דולר. במסגרת העסקה זכה לעמלה של מיליוני שקלים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות