אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אתר שיתוף הקבצים פיראט-ביי השיק "דפדפן לפיראטים" צילום מסך: http://thepiratebay.org/

אתר שיתוף הקבצים פיראט-ביי השיק "דפדפן לפיראטים"

הדפדפן החדש, המבוסס על פיירפוקס, מיועד לעקוף את המגבלות והחסימות שהטילו ממשלות אירופה על האתר הפופולרי בצורה נוחה וקלה

11.08.2013, 14:59 | נמרוד צוק

בנסיון להלחם במספר פסיקות של בתי המשפט האירופאיים, שאילצו את ספקיות האינטרנט המקומיות לחסום את הגישה אליו, שחררו היום (א') אנשי אתר שיתוף הקבצים המוביל פיראט ביי את "הדפדפן הפיראטי" - גרסה מיוחדת של פיירפוקס המאפשרת לעקוף את של החסימות בלחיצת כפתור. לעת עתה הדפדפן זמין לווינדוס בלבד, כאשר גרסאות למק ולינוקס צפויות לצאת בעתיד הקרוב.

קראו עוד בכלכליסט

הדפדפן מבוסס על מהדורה 23 של פיירפוקס, בשילוב רכיב שמתחבר לרשת TOR והגדרות המעבירות את כל התקשורת דרך שרת פרוקסי. התוצאה היא שהספקיות אינן רואות שהמשתמש מתחבר לפיראט ביי, וכך אינן יכולות לחסום את התעבורה. מדובר בפתרונות דומים המשמשים כיום אנשים בסין, איראן וצפון קוריאה לעקוף את מגבלות הצנזורה הקיימות. אתר הדפדפן גם מציין בעצמו כי הוא מאפשר להלחם בצנזורה ממשלתית.

דפדפן החדש של פיראט ביי דפדפן החדש של פיראט ביי דפדפן החדש של פיראט ביי

הדפדפן מאפשר גלישה גם לאתרים חסומים אחרים, ולטענת אנשי פיראט ביי הוא כולל רק את השינויים המינימליים ביותר הנדרשים לעקוף את החסימה - ללא פרסומות או סרגלי כלים מיותרים. בניגוד לדפדפן TOR, המבוסס גם הוא על פיירפוקס, הדפדפן הפיראטי לא נועד לספק אנונימיות לגולשים אלא רק לאפשר להם לעקוף את החסימות.

"הדפדפן שלנו נועד להסיר מחסומים שמונעים גישה לאתרים שממשלות אינן רוצות שתדע על קיומם", הצהירו אנשי פיראט ביי. בין האתרים האחרים שהדפדפן מאפשר גישה אליהם ניתן לכלול את אתר הוידאו EZTV, אתרי הטורנטים KickassTorrents, ביטסנופ ו-H33T, וכן לאתרים בעלי סיומת onion ברשת Tor, שאינם נגישים באמצעות דפדפן רגיל.

קרב אבוד מראש בפיראטיות

 

הגישה לפיראט ביי נחסמה בבריטניה, הולנד, איטליה, בלגיה, פינלנד ומספר מדינות נוספות לאחר שבתי המשפט המקומיים בהן פסקו נגד האתר. זאת בעקבות תביעות מצד גופי זכויות יוצרים, זמן מה לאחר שיוצרי פיראט-ביי הפסידו גם בערעור על תביעת הענק המקורית.

בהמשך לדפדפן הפיראטי, עובדי האתר גם שוקדים על דפדפן מתוחכם יותר בו יוטמע פרוטוקול ביטורנט, באופן שיאפשר למשתמשים לשכפל חלקים מהמידע השמור על שרתי פיראט ביי, וכך להפוך אותו לרשת מבוזרת שלא ניתן לחסום את הגישה אליה באמצעות חסימת כתובת IP אחת.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות