אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אי.די.בי ניסתה לדחות אסיפות האג"ח בטענה שמכירת כלל ביטוח עלולה להיפגע צילם: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

אי.די.בי ניסתה לדחות אסיפות האג"ח בטענה שמכירת כלל ביטוח עלולה להיפגע

הנאמנים והנציגות לא נענו לבקשה,שנגעה לאסיפות המקדמיות שנקבעו להיום; החברה טענה כי התבטאויות והחלטות שיוצגו באסיפות עלולות להרתיע את הרוכשים שיוותרו על הרכישה - התפתחות שתפגע אנושות אי.די.בי פתוח

11.08.2013, 16:34 | גולן חזני

ניסיון של אי.די.בי פתוח לדחות את אסיפות האג"ח המקדמיות שנועדו להיום אחה"צ נידחו על הסף ע"י נאמני האג"ח.

ל"כלכליסט" נודע כי אי.די.בי פנתה לנציגות ולנאמנים בבקשה לדחות את האסיפות בכמה ימים, לאחר קבלת החלטה של סופית של רוכשי השליטה בכלל ביטוח והשלמת העסקה. באי.די.בי ביקשו למנוע מצב שבו עצם קיום האסיפות, התבטאויות בהן והחלטות שאמורות להתקבל, ירתיעו את הרוכשים, שיוותרו על העסקה. 

הרוכשים, בראשות הקבוצה התאילנדית CP GROUP הפקידו בידי עו"ד דני גבע 20 מיליון דולר בנאמנות ביום שישי. על פי הודעות אי.די.בי נציגי הרוכים אמורים להגיע ביום שלישי לביקור בארץ, לשם בחינה סופית שלההשקעה בישראל במובן הרחב של סביבת השקעות. 

"כדאי לשמור על הסיכוי לעיסקה מכל משמר. אם היא תיפול זו תהיה התאבדות מצד בעלי האג"ח של אידיבי אחזקות, מאחר שהדבר יגרום לירידה של מאות מיליוני שקלים בשווי הנכס של אי.די.בי פתוח, להכניס אותה למצב של חוסר סולוונטיות. במצב כזה נושי אי.די.בי פתוח יוכלו להשתלט על החברה, כשנושי אחזקות יישארו בלי כלום", אמרו אנשי אי.די.בי לנציגות ולנאמנים. 

 

נוחי דנקנר , צילום: יריב כץ נוחי דנקנר | צילום: יריב כץ נוחי דנקנר , צילום: יריב כץ
 

"אם העיסקה תתפוצץ, לא בטוח שניתן יהיה לומר מה הסיבה, אבל במצב כזה נושי אי.די.בי אחזקות ישלמו מחיר כבד מאד. אם תרחיש כזה יקרה ובית המשפט יחליט שאי.די.בי פתוח איננה סולוונטית, המפקח על הפיקוח ימנה נאמן על כלל ביטוח, והמשמעות היא למעשה מינוי מעין כונס נכסים לחברה, דבר שגם הוא יפגע בשווי של אי.די.בי פתוח", הסבירו אנשי החברה למעורבים.

הבקשה כאמור נתקלה בתגובה שלילית: "לוחות הזמנים חשובים, אבל הסינים והתאילנדים הרוכשים מודעים לקשיים שיש ואנחנו לא סבורים שזה ישפיע עליהם לרעה. כל אורכה עלולה להביא בעקבותיה אורכה נוספת, וצריך לשמור על מסגרת הזמן. הנאמנים ביקשו אורכה עד ה-21 בחודש להצבעות וקיבלו מבית המשפט אורכה רק עד ה-18 לחודש", אמר גורם מקורב לנציגות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות