אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוארך מעצרו של ניב בורסוק, החשוד בעוקץ הידוענים צילום: נמרוד גליקמן

הוארך מעצרו של ניב בורסוק, החשוד בעוקץ הידוענים

בורסוק נמלט מהארץ לפני כשלוש שנים והועבר בסוף השבוע לידי הרשויות בישראל ע"י משטרת הפיליפינית; השופטת: "קיים חומר הקושר בשלב זה במידה מספקת את החשוד לחשד לביצוע עבירות פליליות ומבסס חשד סביר"

11.08.2013, 18:28 | זוהר שחר לוי

בית משפט השלום בתל אביב האריך היום (א') בשישה ימים את מעצרו של ניב בורסוק, החשוד בעוקץ הידוענים בכ-20 מיליון שקל. "מעיון בחלק מהחומר שהוצג בפני נוכחתי כי קיים חומר הקושר בשלב זה במידה מספקת את החשוד לחשד לביצוע עבירות פליליות ומבסס חשד סביר", כתבה השופטת לימור מרגולין בהחלטתה.

בורסוק, בן 35, נמלט מהארץ לפני כשלוש שנים, ככל הנראה באמצעות דרכון מזוייף של אחיו, כשהוא משאיר חובות של מיליונים. בסוף השבוע הועבר החשוד לידי הרשויות בישראל על ידי המשטרה הפיליפינית, נחקר ונעצר. לדברי המשטרה הוא שיתף פעולה רק באופן חלקי בחקירתו.

לפי מפלג ההונאה של משטרת תל אביב, בורסוק נמלט מישראל בתחילת שנת 2010 כשהוא משאיר אחריו חובות שהוערכו אז בכ-20 מיליון שקל וקורבנות רבים ומתוסכלים. התלונות נגדו החלו להגיע לידי המשטרה כבר בשנת 2007 והמשיכו עד לשנת 2010, אז נמלט.

"במהלך השנים 2010-2007", כתבו נציגי המשטרה בבקשת המעצר שהוגשה היום לבית משפט השלום בתל אביב, "החשוד הוציא במרמה מיליוני שקלים באמצעות צ'קים שקיבל מאחרים כולל מקורביו. הצ'קים שנועדו לביטחון בלבד והחשוד ניכה אותם באמצעות מנכי צ'קים ובתמורה קיבל לידיו את התמורה במזומנים אותם שלשל לכיסו".

לפי חשד המשטרה, הוא אף ניכה צ'קים גנובים ומזויפים דרך חברות לניכוי צ'קים ובכסף שקיבל לידיו רכש מוצריי יוקרה שונים. המתלוננים נגדו, כך נטען בבקשת המשטרה, נאלצו להתמודד עם תביעות שונות בעקבות מעשיו.

בבקשת המעצר בעניינו ציינה המשטרה כי היא מבקשת להאריך את מעצרו בעשרה ימים וזאת מחשש כי יימלט או ישבש את החקירה בעניינו ומשום שהוא מסוכן לציבור במובן של שמירה על רכושו. העבירות המיוחסות לו כוללות קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, התחזות לאדם אחר במטרה להונות, הפרת הוראה חוקית וזיוף.

ניב בורסוק, היום בבית המשפט, צילום: נמרוד גליקמן ניב בורסוק, היום בבית המשפט | צילום: נמרוד גליקמן ניב בורסוק, היום בבית המשפט, צילום: נמרוד גליקמן

עם המתלוננים נגד בורסוק נמנים גם ציון ברוך שהיה מקורב אליו שהתלונן כי נעקץ בכחצי מיליון שקל וכן רון קופמן שסיפר בעבר בבית המשפט כי הלוואות שנתן ולא קיבל חזרה בגובה 440 אלף שקל הן שהובילו אותו להליך של פשיטת רגל ולסחרור כלכלי.

במהלך הדיון שהתקיים אצל שופטת המעצרים התורנית, טען סנגורו של בורסוק, עו"ד רונן רוזנבלום כי אין שום סיבה להאריך את מעצרו בעשרה ימים. הוא התייחס לתלונתו של ברוך ואמר כי השניים הגיעו ביניהם להסדר, החשוד אף שיעבד עבורו רכוש ומדי חודש מעביר לו סכומי כסף כפי שקבעו.

"בורסוק נעצר בחשד לקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף והתחזות לאדם אחר במטרה להונות", כתבה השופטת מרגולין בהחלטתה להאריך את המעצר בשישה ימים. "בתמצית מדובר בחשדות להוצאה במרמה של מיליוני שקלים באמצעים שונים כמפורט בדו"ח סודי שהוגש לעיון בית המשפט משורה של מתלוננים ויצוין כי בגדר המתלוננים נמנים אנשים שלפי הנטען העמידו צ'קים או כספים לחשוד וכן משרדי נכיונות צ'קים שביצעו פעולות ניכיון ונותרו עם צ'קים אותם

היו זכאים לפרוע.

"מעיון בחלק מהחומר שהוצג בפני נוכחתי, כי קיים חומר הקושר בשלב זה במידה מספקת את החשוד לחשד לביצוע עבירות פליליות ומבסס חשד סביר".

בא כוחו של החשוד, רונן רוזנבלום: "ביהמ"ש קצב למשטרת ישראל מספר ימים ספורים בניגוד לבקשתם. סמוך ובטוח שממצאי החקירה יתמכו בגרסת מרשי לפיה התלונות שהוגשו ננגועות באינטרסים שונים ומשונים חסרי בסיס עובדתי ומשפטי כאחד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות