אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רות עופר בדרך לתספורת של 80% בסנטרל יורופיאן צילום: צפריר איוב

רות עופר בדרך לתספורת של 80% בסנטרל יורופיאן

מחזיקי האג"ח אישרו את מתווה הסדר החוב שהציעה החברה. לפידות ורינות יזרימו 5 מיליון שקל לחברה

12.08.2013, 09:35 | אסף גילעם

בהמשך למו"מ הארוך שמקיימת סנטרל יורופיאן שבשליטת רות עופר והיו"ר נמרוד רינות עם נושיה, מסתמן כי החברה מתקרבת להסדר. באסיפת מחזיקי האג"ח בסוף השבוע האחרון הם אישרו את החלופה שהציעה רינות וחברת לפידות, שבשליטת יעקב לוקסנבורג (80.7%).

קראו עוד בכלכליסט

ההסדר אושר אינדוקטיבית (באופן עקרוני, אך לא מחייב) ברוב של 71.48%. מבין שתי החלופות שהציעה החברה, זכתה אחת החלופות לרוב של שני שלישים.

לפי החלופה שנבחרה, שני הצדדים יזרימו 5.25 מיליון שקל (לפידות 75% ורינות 25%) ויתחלקו בהתאם בשליטה בחברה. החברה תנפיק למחזיקים סדרה חדשה של אג"ח בהיקף 32.75 מיליון שקל. הסכום שיזרימו ישמש לתשלום הראשון שיועבר כשבועיים לאחר אישור ההסדר.

האג"ח יובטחו בזכויותיה של החברה במניות ביג סרביה ובמניות אינוונטק שלא שועבדו. רינות יתחייב להמשיך לעבוד בחברה. נושאי המשרה, כולל רינות ובעלי השליטה, יהיו פטורים מתביעות. חלופה ב' דומה, רק שהזרמת המזומן בה נמוכה יותר והיקף האג"ח גדול יותר.

סנטרל יורופיאן, חברת אג"ח העוסקת בנדל"ן ומלונאות באירופה, מחזיקה ברשת המחשבים אייבורי ונשלטת בידי PIH פרימיום הציבורית, שמחזיקים בה עופר (46%) ורינות (17.2%). שווי נכסיה של סנטרל יורופיאן באירופה צנח בעקבות המשבר הכלכלי האחרון, ועם פטירתו של יולי עופר לא נותרו לחברה אמצעי מימון חיצוניים.

 

 

רות עופר, צילום: צפריר איוב רות עופר | צילום: צפריר איוב רות עופר, צילום: צפריר איוב

 

כיום יש לה חובות של 164 מיליון שקל. בראש נושי החברה עומדים מחזיקי האג"ח מסדרה א' (היחידה) בשל חוב של 139 מיליון שקל, חברת לפידות עם חוב של 14 מיליון שקל, בנק אגוד עם 4 מיליון שקל ובנק הונגרי עם 6.2 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
אפשר להתחיל לשיר את שירו של נימלר
שיר מחאה ידוע של נימלר כנגד שיתוף הפעולה וכנגד השתיקה של הרוב הדומם הינו: "לא הרמתי את קולי בגרמניה לקחו הנאצים תחילה את הקומוניסטים, אני לא הרמתי את קולי, כי לא הייתי קומוניסט, ואז הם לקחו את היהודים, ואני לא הרמתי את קולי, כי לא הייתי יהודי, ואז הם לקחו את חברי האגודים המקצועיים, ואני לא הרמתי את קולי, כי לא הייתי חבר אגוד מקצועי, ואז הם לקחו את הקתולים, ואני לא הרמתי את קולי, כי הייתי פרוטסטנטי, ואז הם לקחו אותי, אך באותה עת כבר לא נותר אף אחד שירים את קולו למעני."
ורדה קומבינה  |  12.08.13
1.
תקרא את חוות דעת המומחה זה גילוח מעל 90 אחוז .חוצפה ממדרגה ראשונה
המשפחה העשירה בארץ .מוחקת חוב של 90 אחוז מכ 140 מליון שקל .השייך לציבור ,נשים ,זקנים ,פנסיונרים ,..האם יתכן הדבר? האם המוסדים היו באסיפה ואישרו את המתווה ? מי אלו שהציעו את המתווה האם אלו ניתן לסמוך שיחזירו את את ה 5-6 אחוז יתרה הנוספים ? ברור שלא, הם מבקשים פטור מתביעות .זה סיפור שנלקח ממדינת חלם .אסור בשום פנים לתת להם את החברה בנזיד עדשים ..איפה החינוך ,איפה הערכים של הרגולציה ?
אבי .י , תל אביב  |  12.08.13