אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דוידי מאמין בח.מר - פימי תשקיע בחברה 95 מיליון שקל צילום: יונתן בלום

דוידי מאמין בח.מר - פימי תשקיע בחברה 95 מיליון שקל

החברה שבשליטת חיים מר מנהלת מו"מ להקצאת 30% ממניות החברה לקרן פימי לפי שווי של 317 מיליון שקל - 7% מעל למחיר הפתיחה היום

12.08.2013, 11:44 | אסף גילעם

קרן פימי נכנסת להשקעה חדשה. חברת ח.מר תעשיות שבשליטת חיים מר (48%) ואיציק בן בסט (15%) דיווחה הבוקר (ב') כי היא מנהלת מו"מ עם קרן פימי שבניהולו של ישי דוידי להכנסתה לגרעין השליטה בחברה.

לפי ההודעה פימי צפויה להשקיע לחברה כ-95 מיליון שקל בתמורה להקצאת 30% ממניות החברה. מניית החברה מזנקת כעת במסחר כ-17.4%.

קבוצת מר עוסקת בפרויקטים ובתשתיות הכוללים תכנון, אינטגרציה, הקמה, התקנה, פיתוח, ייצור, תמיכה ותחזוקה. הקבוצה מובילה באספקת פתרונות כוללים בתחומי התקשורת והביטחון ועיקר פעילותה בישראל, ארה"ב, מרכז ודרום אמריקה, אפריקה ואירופה. בקבוצה, בארץ ובחו"ל, מועסקים כיום כ-1,200 עובדים. בנוסף לח. מר אחזקה בחברות הציבוריות חלל תקשורת (4.14%), בסאן טים גרופ (33%) וקסניה ונצ'ר קפיטל (9.3%).

שווי העסקה הצפויה עם פימי משקף לחברה שווי של 316.6 מיליון שקל – 7% מעל מחיר הפתיחה הבוקר. החברה הוסיפה, כי לאחר השלמת העסקה, היא מתכננת לחלק דיבידנד לבעלי מניותיה של 77 מיליון שקל. במידה וצעד זה יושלם, פימי צפויה לקבל סך של כ-23 מיליון שקל.

ישי דוידי, צילום: יונתן בלום ישי דוידי | צילום: יונתן בלום ישי דוידי, צילום: יונתן בלום

בנוסף, במידה ותושלם העסקה יחתמו בעלי השליטה הנוכחיים, חיים מר המייסד ואיציק בין בסט על הסכם שליטה משותף, אשר יאפשר לפימי להמליץ על מינוי דירקטורים מטעמה. העסקה עדיין כפופה לחתימת הסכמים מחייבים, קבלת אישור ההממונה על ההגבלים ואישור אסיפת בעלי המניות של ח.מר.

מר סיימה את הרבעון הראשון של השנה עם יציבות בשורת ההכנסות וירידה חדה בשורה התחתונה. החברה רשמה הכנסות של 179 מיליון שקל. הרווח מפעולות רגילות של החברה צנח ל-7.6 מיליון שקל לעומת 18 מיליון שקל ברבעון המקביל, עקב רווח חד פעמי בשנה שעברה בעקבות מכירת מניות חברת ארכוס טכנולוגיות שהניבו לחברה רווח של 10.6 מיליון שקל. בשורה התחתונה הרווח הנקי של מר צנח ב-80% והסתכם ב-2.2 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות