אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

פיצוץ "גשר המתאבדים" בפלורידה

גשר Sunshine Skyway במפרץ טמפה זכה לכינויו בשל היותו אתר ההתאבדויות הפופולרי ביותר בפלורידה. הוא פוצץ ונהרס ב-1993 לאחר שגשר חדש נבנה לצידו. צפו בסרטון ותראו איך גם הריסה בפיצוץ יכולה להיות אקט אמנותי

12.08.2013, 15:36 | מערכת כלכליסט

גשר סאנשיין סקייוויי (Sunshine Skyway) במפרץ טמפה בפלורידה נפתח ב-1954 עם 2 נתיבים וב-1971 הורחב ל-4 נתיבים, באמצעות גשר מקביל שנבנה בצמוד לגשר הישן. אורכו היה כ-6.7 ק"מ והוא החליף מעבורת  שחיברה את העיר סנט פטרסבורג עם טרה סיה (Terra Ceia) במערב המדינה.

גם גשרים צריכים מזל, ול"סאנשיין" לא היה. שמו נכרך בלא מעט טרגדיות. הוא זכה לכינוי גשר המתאבדים בהיותו אתר פופולרי למי שביקשו לסיים את חייהם בקפיצה למים. במשך 33 שנות פעילותו קפצו ממנו אל מותם לא פחות מ-51 בני אדם ועוד כמה עשרות קפצו אך שרדו.

גשר סאנשיין לפני פיצוצו גשר סאנשיין לפני פיצוצו גשר סאנשיין לפני פיצוצו

הטרגדיה הגדולה שנקשרה בגשר אירעה ב-1980. אניית משא התנגשה בשבע וחצי בבוקר באחד מעמודי התמיכה של הגשר, וגרמה לנפילת קטע שלם מן הגשר (כ-370 מטר) למים העמוקים. 6 מכוניות, משאית ואוטובוס שהיו בקטע הזה בעת התאונה צנחו מגובה של 46 מטר למים. 35 איש מצאו כך את מותם.

לאחר התאונה נסגר אחד משני הגשרים המקבילים, וב-1990 הוחלט להרוס אותם ולבנות במקומם גשר חדש, רחב ובטוח יותר. פירוק חלקי הפלדה של הגשר ופיצוף עמודי הבטון שלו התבצעו ב-1993, כשאלפים מתושבי האזור  צופים במחזה המרהיב. שני קצות הגשר הצמודים ליבשה, באורך 800 מטר כל אחד, הושארו על כנם והפכו לרציפי דייגים פופולריים, המשקיפים אל המפרץ ואל הגשר החדש שנבנה ונפתח לתנועה ב-1987.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות