אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מוסדות הכדורגל לא מכבדים את הכדורגלנים צילום: רויטרס

מוסדות הכדורגל לא מכבדים את הכדורגלנים

למה זה היה נחוץ לשבץ עכשיו משחקי ידידות בינלאומיים - רגע לפני שעונות הכדורגל מתחילות?

12.08.2013, 20:43 | אוריאל דסקל

קדם עונה זה הזמן עבור כדורגלנים להכין את גופם ומוחם לעונה קשה בת 50+ משחקים. זה הזמן שלהם לכוון את הגוף שלהם, שעשוי להיות שווה מיליונים, למשחקים שנמצאים במרכז של תעשייה שמגלגלת לפחות 30 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

שחקן כדורגל פצוע. לוח השנה של הכדורגל פוגע בכדורגלנים, צילום: איי אף פי שחקן כדורגל פצוע. לוח השנה של הכדורגל פוגע בכדורגלנים | צילום: איי אף פי שחקן כדורגל פצוע. לוח השנה של הכדורגל פוגע בכדורגלנים, צילום: איי אף פי

זה הזמן עבור קבוצות להיבנות או להיבנות מחדש. קבוצות צריכות שעות על גבי שעות כדי להפוך עבודה ל"עבודת צוות". 25 שחקנים צריכים את העונה כדי להפוך לאורגניזם אחד חי ובועט. ההליך הזה לוקח זמן והשחקנים צריכים להיות סופר-מקצוענים ומאוד מרוכזים.

שחקנים לוקחים את העבודה שלהם ברצינות. שחקנים גדולים עובדים 24/7. הם חייבים לשים לב למה שהם אוכלים ושותים, הם צריכים לשים לב לאיך הם נחים ואפילו מתאמנים כדי לשפר את הרגלי השינה שלהם. בעולם האינטנסיבי הזה, הם צריכים להיות חדים כל הזמן כדי להצליח.

הבעיה היא שמוסדות הכדורגל לא לוקחים את העבודה שלהם ברצינות או באינטנסיביות כמו שהכדורגלנים עושים.

שקובעים לנבחרות משחקי ידידות חסרי חשיבות כמה ימים לפני תחילת העונה או כמה ימים אחרי תחילת העונה, זה מראה שפיפ"א, אופ"א והתאחדויות הכדורגל פשוט לא מבינות את האווירה שבה הכדורגלנים והמועדונים עובדים.

כשמשחקים לא חשובים משוחקים בהוראת פיפ"א, אופ"א וההתאחדויות, זה מראה מה הבעיה עם עונת הכדורגל הקלאסית.

צריכים להיות שינויים גדולים בעונה. צריכה להיות הפרדה מוחלטת בין זמן לכדורגל נבחרות לבין כדורגל מועדונים. 7 חודשים רצופים של כדורגל מועדונים – 3 חודשים רצופים של כדורגל בינלאומי. 2 חודשים של חופש.

לוח השנה של הכדורגל, כרגע, לא מכבד את הכדורגלנים כמו שהכדורגלנים מכבדים את הכדורגל.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

2 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
אכן שטויות
1. מה ש- 1 אמר לגבי זה שקבוצות מקוששות דולרים בכל העולם במקום. מה שאתה פוגע בו זה לא הכדורגלנים אלא המועדונים. ולא, לא אכפת לי שההכנסות המסחריות של היונייטד ירדו קצת בגלל שאי אפשר לעשות משחק אימון בסינגפור ולשתף את כל הכוכבים. 2. יש מקומות שקר מידי לשחק בחורף. יש מקומות שחם מידי בקיץ. יש מקומות שעכשיו חורף שם. ליגות סדירות של כדורגל בתקופות אחידות לאורך ורוחב הגלובוס זו שטות. אפילו בתוך אירופה זה בעייתי. לכן כדורגל משוחק 24.7.365. כל יום שתקבע למישהו זה לא יסתדר. 3. אם תשאל את המועדונים, עדיף שלא יהיו משחקי נבחרת בכלל, ואם צריך להעלות שווי שחקנים אז תשאיר את זה להם לארגן איזה טורניר ראווה. ואם כבר שואלים אותם, אז שלשחקן כדורגל יהיה אסור לצאת ממתחם האימונים והמגרש ולא לעשות דבר מלבד מה שהמועדון מחליט - אפילו לא לדבר. אז מה שזה לא נוח למועדונים?
אלכס , חיפה  |  13.08.13