אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד גזירה על ההורים: ביטוח תאונות אישיות יתייקר ב-50% צילום: מיקי נועם אלון

עוד גזירה על ההורים: ביטוח תאונות אישיות יתייקר ב-50%

יעמוד על 49 שקלים לשנה לכל ילד מגיל גן ועד סוף י"ב, זאת למרות שמשרד החינוך הודיע חגיגית כי תשלומי ההורים לא יעלו בשנת הלימודים הבאה

12.08.2013, 16:23 | חן פונדק

לא רק התשלומים לתוכנית לימודים נוספת (תל"ן), גם תשלום החובה היחיד שההורים מחוייבים לשלם - ביטוח תאונות אישיות - יתייקר ב-50% בשנת הלימודים הקרובה. 

קראו עוד בכלכליסט

בסוף השבוע שעבר שלח שר החינוך שי פירון מכתב דחוף ליו"ר ועדת חינוך ח"כ עמרם מצנע (התנועה) בבקשה לקיים דיון לאישור תשלום עבור ביטוח תאונות אישיות - שיעמוד על 49 שקלים לשנה לכל ילד מגיל גן ועד סוף י"ב. בשנת הלימודים הקודמת עמד התשלום על 34 שקלים.

מדובר בהפתעה שכן משרד החינוך כבר הודיע בחגיגיות כי תשלומי ההורים לא יעלו, לפני חודשיים כאשר אישרה ועדת החינוך את תשלומי ההורים לשנת הלימודים הבאה. זאת למרות שתשלומי התל"ן - תוכנית העשרה שהורי התלמידים יכולים לבחור לילדיהם, עלו באופן משמעותי. כך למשל, בלימודים קדם יסודיים המחיר עלה מ-119 ל-199 בשנת לימודים ובתיכון ניתן יהיה לגבות עד 230 שקל במקום 149 שקל עד כה.

בית ספר בירושלים (ארכיון), צילום: חיים צח בית ספר בירושלים (ארכיון) | צילום: חיים צח בית ספר בירושלים (ארכיון), צילום: חיים צח

משכן הכנסת נמצא בימים אלו בשיפוצים ועד 27 באוגוסט  לא היו אמורים להתקיים דיונים כלל. אולם תשלומי הביטוח צריכים להיות מאושרים עד אותו יום שבו מתחילה שנת הלימודים ולכן הוועדה תתכנס במיוחד.

עו"ד גדעון פישר, יו"ר ארגון ההורים הארצי: "הבקשה לאשר עלייה של כ-50% בביטוח התלמידים מעוררת תהיות, לא ייתכן שפרמיית הביטוח תעלה בצורה דרסטית בעוד הכיסוי שניתן לתלמידים ע"י חברת הביטוח לא משתנה כלל. אנו מקווים שחברות הביטוח לא פעלו שתהיה עלייה משמעותית ללא כל תמורה מנגד. ארגון ההורים הארצי גיבש בימים אלו תביעה ייצוגית נגד חברות ספרים שלכאורה תיאמו מחירים כדי להכשיל את פרויקט השאלת הספרים הארצי. אנו תקווה כי לא כך המקרה הנדון, ונבקש מהממונה על ההגבלים העסקיים לבדוק את הנושא לעומקו".

 

תגובת משרד החינוך: "משרד החינוך בחר את התעריף הנמוך ביותר מתוך ההצעות אשר הוגשו למכרז ביטוח תאונות אישיות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
הגיע הזמן שמי משלם יקבע את נותן השירות
לא הגיוני שהגוף שאינו המשלם בפועל, משרד החינוך, מסכם על קבלת שירותים מגוף מסחרי ובעל אינטרס כלכלי מובהק, עבור הילדים שההורים שלהם הם שנושאים ישירות בתשלום. מישהו מרוויח קופה רצינית ובאופן ציני על גבם של ההורים המשלמים. לפי פרסומים שונים ופסיקות בתי משפט מהעבר, מדובר במישהו שאינו מוכן לשלם פיצויים בתואנה של חוסר כיסוי ביטוחי כשאירועים ביטוחיים קורים. מכך עולה שהביטוח המוצע כיום כנראה אינו נותן מענה אמיתי לילדים שנפגעים. כיוון שאנו ההורים משלמים דרך בית הספר את התשלום בגין הביטוח של ילדינו אנו צריכים להתאגד ולבחור בעצמנו את נותן השירותים הביטוחיים.
הורה מודאג , פתח תקווה  |  19.08.13
1.
כמה שאלות (כנראה רטוריות) למשרד החינוך:
האם מספר ועלות התאונות (פר תלמיד) עלה ב 40% מאז המכרז הקודם? האם המכרז הקודם היה הפסדי לזוכה? אם התשובה לא לשתי השאלות - למה העליה מוצדקת? אם התשובה לשאלה הקודמת היא שחברות הביטוח העדיפו לתת הצעות גבוהות (סתם בדרך פלא או בגלל תיאום ישיר או עקיף), נשאלת השאלה למה צריך בכלל לבטח דרך חברת ביטוח? הרי החברות הן למטרות רווח, ואם מדובר על מדגם גדול מספיק סטטיסטית (ובהחלט נראה לי שמעל מליון תלמידים זה גדול מספיק), הרי אפשר לגבות ישירות מההורים ולתת פיצוי הולם ישירות מקופה זו למי שנפגע. זה יהיה זול יותר מביטוח, או שהכיסוי יהיה עדיף. שאלה אחרונה - מי מתעצל, לא אכפת לו, לא מזיז לו ממעמד הביניים (והציבור בכלל) במשרד החינוך? האם שכחו שם את מי הם אמורים לשרת?
מי דואג למעמד הביניים?  |  12.08.13