אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: 22 חברות שסוחרות בביטקוין ייחקרו בחשד לפלילים

ארה"ב: 22 חברות שסוחרות בביטקוין ייחקרו בחשד לפלילים

בין הנחקרות: קרן אנדריסן-הורוביץ, הגדולה והמצליחה בעמק הסיליקון וקרן בבעלות האחים ווינקלבוס. רגולטור הבנקאות הראשי של מדינת ניו יורק טען שהשימוש של עבריינים למיניהם בביטקוין מהווה איום על הביטחון הלאומי

13.08.2013, 12:04 | נמרוד צוק
מחלקת השירותים הפיננסיים (DFS) של מדינת ניו יורק שלחה זימוני חקירה ל-22 חברות שקשורות בסחר בביטקוין ובמטבעות וירטואליים אחרים, ביניהן BitInstant ו-Dwolla. בין מקבלי הזימונים היו קרן אנדריסן-הורוביץ, קרן ווינקלבוס קפיטל וחברת באטרפליי לאבס שמפתחת חומרה לכריית ביטקוין.

קראו עוד בכלכליסט

"אם המטבעות הווירטואליים ימשיכו להיות מערב פרוע של מבריחי סמים ושאר עבריינים, זה לא רק יאיים על הבטחון הלאומי של ארה"ב, אלא גם על הקיום הלגיטימי של תעשיית המטבעות הווירטואליים כמפעל עסקי לגיטימי. השימוש שעושים בהם טרוריסטים, סוחרי נשק לא חוקי, מלביני כספים וסוחרי אדם חושף את התעשיה הזו לתביעות פליליות חמורות ביותר", הסביר את המהלך בנג'מין לוסקי, ראש ה-DFS של ניו יורק ורגולטור הבנקאות הראשי של המדינה.

מיהם הלקוחות של חברות המסחר בביטקוין? הרגולטורים בודקים, צילום: flickr/zcopley מיהם הלקוחות של חברות המסחר בביטקוין? הרגולטורים בודקים | צילום: flickr/zcopley מיהם הלקוחות של חברות המסחר בביטקוין? הרגולטורים בודקים, צילום: flickr/zcopley

נושא נוסף שמטריד את המחלקה הוא קצב טיפול איטי של החברות בהעברות כספים.

המהלך מגיע על רקע שורה של פעולות שנקט הממשל האמריקני נגד חברות בענף המטבעות הווירטואליים בחודשים האחרונים, ביניהן עיקול חשבונות בנק של הבורסה Mt. Gox, החרמת ביטקוין מתושב דרום קרולינה שניסה לקנות באמצעותם סמים וכתב אישום נגד מפעילי המטבע הווירטואלי ליברטי ריזרב - באשמת הלבנת הון מעסקים לא חוקיים בהיקף של שישה מיליארד דולר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות