אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וול סטריט ננעלה בעליות; אפל זינקה לאחר הודעת אייקן כי רכש מניות צילום: בלומברג

וול סטריט ננעלה בעליות; אפל זינקה לאחר הודעת אייקן כי רכש מניות

דאו ג'ונס עלה ב-0.2%, נאסד"ק טיפס ב-0.4%; המשקיע המיליארדר הודיע כי ברשותו "פוזיציה גדולה" במניות אפל - וכי שוחח עם המנכ"ל טים קוק. מניית גיוון זינקה ב-7.5% בעקבות קבלת אישור FDA

13.08.2013, 23:08 | ערן סוקול

המסחר בוול סטריט ננעל בעליות שערים על רקע הסנטימנט החיובי ברחבי העולם ופרסום נתוני המכירות הקמעונאיות בארה"ב.

במסחר בבורסת הסחורות בניו יורק עלה מחיר הנפט ב-0.7% ל-106.83 דולר לחבית. מחיר הזהב ירד ב-1% ל-1,320.5 לאונקייה.

דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

המסחר בבורסות אסיה ננעל היום  במגמה חיובית, כאשר מדד ניקיי הוביל עם עלייה של 2.57% בעידוד הין החלש. העיתונות ביפן מדווחת כי ראש הממשלה היפני שינזו אבה מתכוון להציע את מהלך הורדת מס החברות, על מנת לסייע לתוכניתו לקידום הצמיחה והגעה ליעד של 2% אינפלציה.

בסין מתרבות הספקולציות בדבר כווות הממשל לשחרר במידה מסוימת את הרסן על שוק האשראי לנדל"ן. מהלך כזה יביא לגידול משמעותי בהלוואות מצד בנקים לקבלנים ולחברות המנהלות נכסים - פעולות שיתרמו מיידית לנתוני הצמיחה בסין.

על רקע עליות השערים שנרשמו באסיה ננעלו אף מדדי אירופה בעליות שערים בהובלת ה-DAX הגרמני שהוסיף 0.68% לערכו. מדד הפוטסי 100 בלונדון עלה ב-0.57%, CAC 40 בפריז עלה ב-0.51% והבורסה במילנו התחזקה ב-0.62%.

מאקרו

היום בצהריים פורסמו  בארה"ב נתוני המכירות הקמעונאיות לחודש יולי, זהו המדד העיקרי של הוצאות הצרכנים, אשר מהווה את רוב הפעילות כלכלית הכוללת בארה"ב. בהקשר זה פורסם נתון לגבי שיעור השינוי בשווי הכולל של המכירות ברמה הקמעונאית וכן נתון דומה של נתוני הליבה - כלומר בנטרול נתוני המכירות של רכבים.

מכירות כלי רכב מהוות כ-20% מהמכירות הקמעונאיות, אולם נתוני מכירות אלו נוטים להיות מאוד תנודתיים ולעוות את המגמה הבסיסית. לכן נתוני הליבה נחשבים כמדד טוב יותר של המגמות.

שיעור השינוי בנתוני הליבה של המכירות הקמעונאיות לחודש יולי הצביע על גידול של 0.5% כאשר הצפי עמד על גידול של 0.4% ואילו בחודש הקודם נמדד גידול של 0.1% בהיקף המכירות.

שיעור השינוי בנותני המכירות הקמעונאיות הכוללות לחודש יולי הצביע על גידול של 0.2% בהתאם לציפיות בשוק, כאשר בחודש הקודם נמדד גידול של 0.6% בהיקף המכירות.

במחלקת המחקר של FXCM ישראל ציינו כי "קיימות ציפיות לכך שהבנק הפדרלי יתחיל כבר בישיבתו הבאה בספטמבר בצמצום ראשון של היקף רכישות האג"ח, מאחר שמהלכי הפדרל ריזרב מותנים באופן הדוק במצב הכלכלה, הפוקוס בשווקים הוא על הנתונים הפונדמנטליים המתפרסמים בארצות הברית, כאשר כל נתון חיובי מגביר את ההערכות לצמצום הרכישות, ולהיפך."

וול סטריט, צילום: בלומברג וול סטריט | צילום: בלומברג וול סטריט, צילום: בלומברג

מניות במרכז

המשקיע המיליארדר קרל אייקן הודיע לקראת סיום יום המסחר כי ברשותו "פוזיציה גדולה" במניות אפל; בעקבות כך זינקה המניה.

פייסבוק קונה את חברת Mobile Technologies, שמפתחת טכנולוגיות זיהוי דיבור ותרגום אוטומטי בזמן אמת, ביניהן אפליקציית jibbigo. כך הודיעו אתמול שתי החברות בהודעה לעיתונות. סכום העסקה לא פורסם. לפייסבוק משתמשים בכל העולם ותוספת כלי תרגום היא כיוון פיתוח טבעי לחלוטין עבור הרשת החברתית החברה עשויה להיעזר בטכנולוגיה לפיתוח צ'ט רב לשוני, תרגום אוטומטי של פוסטים, מנגנון חיפוש קולי ועוד.

סוני מפתחת את Lens G, סדרה חדשה של עדשות אלחוטיות שמתוכננות לשפר בצורה קיצונית את יכולות הצילום של מצלמות סמארטפונים. הדיווחים על המוצר, אשר טרם אושרו רשמית, עתה דלפו לרשת תמונות של המוצר אשר חושפות את עיצובו: סוני הצליחה להכניס מעבד תמונה, יחידת תקשורת (ככל הנראה WiFi או NFC) ואלקטרוניקה נוספת לעדשת מצלמת DSLR.

סימטרון ספקית פתרונות תוכנה לתעשיית המתכת, דיווחה היום על תוצאותיה ברבעון השני. הכנסות החברה הנסחרת בנאסד"ק צמחו ברבעון השני של 2013 ל-11 מיליון דולר, לעומת הכנסות של 10.6 מיליון דולר ברבעון המקביל. במחצית הראשונה של השנה רשמה סימטרון הכנסות של 21.2 מיליון דולר, בהשוואה ל-20.5 מיליון דולר במחצית הראשונה של 2012.

ישראליות במרכז

אלביט מערכות פרסמה היום  את דוחותיה לרבעון השני. החברה הבטחונית רשמה הכנסות של 702.9 מיליון דולר ברבעון, בהשוואה ל-676.4 מיליון דולר ברבעון המקביל. את עיקר התרומה להכנסות מיחסת החברה למערכות התקשוב למטוסים Airborne ו-C4ISR. בשורה התחתונה, הרווח הנקי של החברה ברבעון הסתכם ב-50.4 מיליון דולר (7.2% מההכנסות), או 1.17 דולר למניה, לעומת רווח של 48.2 מיליון דולר (7.1% מההכנסות) או 90 סנט למניה ברבעון המקביל ב-2012.

גיוון אימג'ינג המשווקת מוצרי אבחון למערכת העיכול, קיבלה את אישור ה-FDA לשיווק הדור הבא של גלולת ה-PILLCAM SB 3, לגילוי ומעקב אחר אי סדירויות במעי הדק. הגלולה החדשה משלבת שיפור של 30% ברזולוציית התמונה המשודרת עם קצב שידור פריימים ומנוע עיבוד משופרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות