אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לארי אליסון: ג'ובס היה הפיקאסו שלנו צילום: איי פי

לארי אליסון: ג'ובס היה הפיקאסו שלנו

מייסד אורקל טען בראיון שהמנכ"ל המנוח היה איש חזון וממציא מדהים. מדבריו משתמע כי טים קוק אינו מצליח למלא את נעליו הגדולות של קודמו

13.08.2013, 15:40 | עומר כביר
הצלחתה של אפל צפויה להיפגע משמעותית, כעת שהמייסד והמנכ"ל, סטיב ג'ובס, כבר לא עומד בראשה - כך משתמשע מדבריו של מייסד ומנכ"ל אורקל, לארי אליסון, בראיון שקיימה עמו רשת הטלוויזיה CBC.

קראו עוד בכלכליסט

"ג'ובס היה מבריק, הוא היה האדיסון שלנו, הפיקאסו שלנו. הוא היה ממציא מדהים" אמר אליסון. לשאלת המראיין בנושא גורלה של אפל תחת הנהגתו של טים קוק, השיב אמר אליסון: "אנחנו כבר יודעים מה יקרה. הניסוי הזה כבר נעשה; ראינו את אפל עם סטיב ג'ובס (אליסון מחווה עם ידו כלפי מעלה), ראינו את אפל בלי סטיב ג'ובס (אליסון שומט את ידו לכיוון הקרקע)".

ג'ובס זכה לדברי שבח והלל מגורמים רבים בתעשיה, בשל חזון ויצירתיות שהפכו את החברה למעצמת אלקטרוניקה ותוכן. "הוא כנראה הממציא הגדול ביותר ב-100 השנים האחרונות", אמר עליו אנליסט בכיר בחברת Needham&Company כשפרש מניהול החברה ב-2011 והעביר את סמכויותיו לקוק.

פיקאסו טכנולוגי. ג פיקאסו טכנולוגי. ג'ובס | צילום: איי אף פי פיקאסו טכנולוגי. ג

תחת הנהגת קוק ביצעה אפל מספר מהלכים שהושפעו מאישיותו: פעילות פילנתרופית, התרחבות בינלאומית גם בצד הרכישות והמחקר (עם רכישת אנוביט והקמת מרכז מו"פ בחיפה), פתיחת מפעלי יצרניות רכיבים שעובדות עבור אפל לביקורת, חלוקת דיבידנד למשקיעים ובמידה מסוימת - הפחתה בחשאיות שאפיינה את כהונת ג'ובס בכל הנוגע למוצרים חדשים. עם זאת, במהותו, האופי התאגידי של אפל לא השתנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
ל-2
זה לא משנה מי עושה, זה משנה מה עושים עם זה. מסך בית עם אייקונים היה בסוני? אוקי...אז למה הם לא הגיעו למה שאפל הגיעו אליו? למה חלונות CE לא שם? הפיצ'רים פחות חשובים כמו היכולות לעטוף אותם בצורה שהמשתמשים ידעו לעבוד איתם. ואת זה רק אפל ידעה לעשות. ואני משתמש אנדרואיד מובהק, אבל יודע להעריך גם את הצד השני.
13.08.13
1.
ממציא? מה בדיוק הוא המציא?
אפילו העיצוב שכלכך מתגאים בו גנוב (שימו את האויפון הראשון ליד הסמסונג F700 שיצא שנה לפני האויפון למשל). מסך בית עם אייקונים? היה כבר שנים קודם בדגמים של סוני. NOTIFICATION BAR? פיצ'ר של אנדרואיד 1, שלוש שנים לפני האויפון. slide to unlock? היה בחלונות CE שנתיים קודם. אפילו סירי מועתקת. סטיב ג'ובס הצהיר ב1998 בכנס שאפל אינה מתביישת בכך שהיא גונבת רעיונות טובים של אחרים. ממציא. פחחח. סתם חלילן מהמלין.
אבי  |  13.08.13