אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בדרך לוול סטריט: איירון סורס במגעים למיזוג עם בבילון צילום: אוראל כהן

בדרך לוול סטריט: איירון סורס במגעים למיזוג עם בבילון

המגעים בין שתי החברות נמצאים בשלב ראשוני. התמזגות שלהן תאפשר יציאה להנפקה בניו יורק ותבטיח שייסחרו במכפילים גבוהים. שוויה של בבילון מוערך ב-400 מיליון דולר ושל איירון סורס - כשני מיליארד

13.08.2013, 13:59 | אסף גלעד

בבילון מבקשת להיכנס בשערי וול סטריט באמצעות מיזוג בינה לבין חברת טכנולוגיות הורדות התוכנה איירון סורס. החברה אישרה את המגעים בין השתיים בהודעה שהעבירה לבורסה.

קראו עוד בכלכליסט

החברות מצויות בשלב הראשוני של השיחות וטרם חתמו על הסכם מחייב. בהמשך, מתכוונת החברה הממוזגת לצאת להנפקה בניו יורק, מה שיאפשר לשתיהן להיסחר במכפילים גבוהים יותר ובנפח גדול יותר.

סגל איירון סורס, צילום: תומי הרפז סגל איירון סורס | צילום: תומי הרפז סגל איירון סורס, צילום: תומי הרפז

בבילון נחשבת לאחת מחברות הורדות התוכנה החינמיות הגדולות בישראל עם שווי שוק של 1.26 מיליארד שקל (כ-400 מיליון דולר), בעוד איירון סורס נחשבת לגדולה ממנה ומכניסה לפי ההערכה כ-200-300 מיליון דולר בשנה, עם שווי שוק מוערך של 1.5 עד שני מיליארד דולר.

שיתוף הפעולה עשוי להפוך למיזוג


 

המיזוג צפוי ליצור ענקית הורדות תוכנה חינמיות נוספת על המיזוג הצפוי בין פריון לחטיבת הסרגלים של קונדואיט אשר לפי ההערכה צפויה ליצור גם היא חברה של כמיליארד דולר. בבילון נחשבת לספקית תוכנת תרגום, יחד עם תוכנות נוספות שהיא משבצת במהלך ההתקנה. עיקר הכנסותיה נובעות מחלונית חיפוש שהיא משבצת בתוכנה, כאשר כל התקנה או חיפוש מניבה לה הכנסה. הכנסותיה של בבילון הסתכמו בכ-163 מיליון שקל, כאשר היא מקטינה את תלותה במנוע החיפוש גוגל ומגדילה בהדרגה את עסקיה עם יאהו.

איירון סורס היא חברה פרטית בבעלות קרן ההון סיכון כרמל ומייסדיה תומר בר זאב, האחים מילארד ותמיר כרמי ונחשבת לחברת הורדות התוכנה הגדולה בישראל. החברה מספקת טכנולוגיה לאתרי הורדות כמו Download.com מבית Cnet וכן מספקת טכנולגיה לפרסום ורשת פרסום לתהליך ההתקנה של תוכנות חינמיות. שתי החברות, בבילון ואיירון סורס עובדות יחד בשנים האחרונות והמשא ומתן החל להבשיל, ככל הנראה בשבועות האחרונים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
good luck
It is with grate plasure that i have sat at my home in london and read all about this wanderfull news personaly i am an interested party to all this as i did buy Babilon shers some 4 yrs ago and have enjoyed keeping them and seeing them grow in value in this time Alon Carmely and Noam Lanir are, as far as i am conceren the new generation of briliant Isralely antruponeres how can teach the world a fue trike about "how to buield a brilyent buissines modeld" and as far as i am conceren they are perhaps the new generations of sucsessfull and worldly Israelis whos ambitions are to be big playere in the globel markets and on a worldly scales so....and without frrther ado ALOO VE HATZLICHOOOO Guy
guy gill , london  |  15.08.13
4.
בבילון- רוגלות, ספאם ושום ערך אמיתי.
לא, אני לא עובד ממורמר, וגם לא מכיר אף אחד שם. אני כן מכיר את אמא שלי, אישה מבוגרת שצריכה להאבק עם הבבילון כל יום בשביל לשלוח או לקרוא אימייל וזה כמעט בלתי אפשרי מרוב פופ אפס וחלונות מטרידים למיניהם של התוכנה שאוהבת להידבק למחשבים של אנשים שלא ממש מנוסים או מבינים בטכנולוגיה. לא פחות מוירוס. ממש תודה,בבילון. אני מקווה שאתם ישנים טוב בלילה כשאתם יודעים (ואתם יודעים) שלא נתתם לעולם שום דבר בעל ערך. ממש כלום.
13.08.13
לכל התגובות