אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק לאומי פתח בהליך עיקול לווילה של מוטי זיסר בפ"ת צילום: ענר גרין

בנק לאומי פתח בהליך עיקול לווילה של מוטי זיסר בפ"ת

ההליך של פתיחת תיק הוצאה לפועל נעשה עקב חוב של כ-20 מיליון שקל לבנק שלא שולם על משכנתא שנלקחה עבור הבית ששוויו כ-60 מיליון שקל

13.08.2013, 15:43 | ענת ציפקין

בנק לאומי פתח לפני כשבוע תיק הוצאה לפועל נגד חברת מרכזי שליטה, חברה פרטית בשליטתו של מוטי זיסר, ו/ או נגד בעל השליטה בה – זיסר עצמו.  

קראו עוד בכלכליסט

ההליך נפתח עקב חוב של כ-20 מיליון שקל לבנק שלא שולם על  משכנתא שנלקחה עבור הבית בו מתגורר זיסר בשכונת כפר גנים בפתח תקווה. הווילה,  ששוויה כ-60 מיליון שקל, מוחזקת כאמור על ידי החברה הפרטית שבבעלותו של זיסר.

ברקע הליך זה המתנהל באופן אישי בין בנק לאומי לבין זיסר, המשך תהליך אישור הסדר החוב בחברה הציבורית בשליטתו של זיסר - אלביט הדמיה.

הבית של מוטי זיסר בשכונת כפר גנים בפ"ת, צילום: ענר גרין הבית של מוטי זיסר בשכונת כפר גנים בפ"ת | צילום: ענר גרין הבית של מוטי זיסר בשכונת כפר גנים בפ"ת, צילום: ענר גרין

אתמול הודיע הכנ"ר (כונס הנכסים הרשמי של מדינת ישראל) לבית המשפט כי הוא תומך בעמדת החברה במחלוקת המשפטית סביב אישור הסדר החוב בינה לנושיה. הסדר החוב שגיבשה החברה עבר ברוב של 83%, ובעד המתווה שהציגה הנציגות המקצועית הצביעו רק 20% מהמחזיקים. אולם לאחר שמספר בתי השקעות הגישו התנגדות לתוצאות ההצבעה, וטענו כי אופן ספירת הקולות לא בוצע כדין- דחה הכנ"ר טענה זו .

עיקרי ההסדר שאותו גיבשה החברה ביחד עם קרנות ההשקעה DK וקרן יורק (המחזיקות כ־35% מהחוב) כוללים: מחיקה של 1.9 מיליארד שקל מחוב מחזיקי האג"ח, העברת 95% ממניות החברה לידי מחזיקי האג"ח, הקצאת אופציות בהיקף של 15%–20% לנושאי משרה ובהם מוטי זיסר - בעל השליטה, ומתן פטור מתביעות אישיות לדירקטורים ולנושאי המשרה למעט זיסר. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
לכל המערערים
אין ספק ש"הבית" שווה 60 מליון, זה לא בית זאת אחוזת ענק שאפתנית שכל מטרתה "להוציא עיניים" לחברה. אין מצב שמשפחה יכולה לאכלס את כל החדרים שם. אגב, גם המדרכה מחוץ לאחוזה כנראה בעניין, כי מי שהעז לעבור במדרכה הסמוכה לאחוזה ולא חצה את הכביש, הוזהר ע"י השומרים שם!!!! ואם תקחו בחשבון את מסיבות הגן שנערכו שם בעיקר בעצמאות....זה בטח שווה את הסכום.
פתח תקואי  |  14.08.13
לכל התגובות