אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הערכות: הגירעון האמריקאי השנה - הנמוך מזה חמש שנים צילום: בלומברג

הערכות: הגירעון האמריקאי השנה - הנמוך מזה חמש שנים

במשרד התקציב בקונגרס מעריכים כי הגירעון יעמוד על 670 מיליארד דולר עבור השנה התקציבית כולה. מדובר במספר הנמוך במידה ניכרת מזה שנרשם בשנה שעברה ועמד כל כ- 1.09 טריליון דולר

13.08.2013, 17:40 | סוכנויות הידיעות

הממשל האמריקאי פרסם השבוע כי הגירעון התקציבי עמד ביולי על 97.6 מיליארד דולר, אולם עבור השנה כולה הוא צפוי להיות הנמוך ביותר מזה חמש שנים.

קראו עוד בכלכליסט

נתוני חודש יולי מעלים את הגירעון של תקציב 2013, שיסתיים ב-30 בספטמבר, לרמה של 607.4 מיליארד דולר, הנמוך ב-37.6% מהגירעון שנרשם עבור 10 החודשים הראשונים של תקציב 2012, ועמד על 973.8 מיליארד דולר.

בהתאם, במשרד התקציב בקונגרס, מעריכים כעת כי הגירעון עבור השנה התקציבית כולה יעמוד על 670 מיליארד דולר, נמוך במידה ניכרת מהגירעון של 1.09 טריליון דולר שנרשם בשנה שעברה. כמו כן, תהיה זו השנה הראשונה מאז 2008 שהפער בין ההוצאות וההכנסות יהיה נמוך מ-1 טריליון דולר.

הקונגרס האמריקאי. הדמוקרטים והרפובליקנים חלוקים בדעותיהם בעניין ניהול התקציב ותקרת החוב, צילום: בלומברג הקונגרס האמריקאי. הדמוקרטים והרפובליקנים חלוקים בדעותיהם בעניין ניהול התקציב ותקרת החוב | צילום: בלומברג הקונגרס האמריקאי. הדמוקרטים והרפובליקנים חלוקים בדעותיהם בעניין ניהול התקציב ותקרת החוב, צילום: בלומברג

המחלוקות בקונגרס יחכו לסוף הפגרה

הצמיחה הכלכלית הנמשכת, עליות המיסים, ירידה בהוצאות הממשלה וצמיחה בדיבידנדים מענקיות המשכנתאות פאני מיי ופרדי מאק - כל אלה הם בין הגורמים האחראיים לצמצום הגירעון. עם זאת, המחלוקות בקונגרס סביב התקציב נותרו. לאחר סיום הפגרה בספטמבר, המחוקקים יצטרכו לדון שוב בעליית תקרת החוב של הממשלה. הם יאלצו גם לאשר תכנית הוצאות עבור שנת התקציב שתחל באחד באוקטובר. אולם בשני הנושאים הללו הדמוקרטים והרפובליקנים נותרו חלוקים.

הדו"ח של הממשלה חשף עוד כי עד סוף יולי, הכנסות הממשלה עמדו על 2.29 מיליארד דולר, עלייה של 13.9% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. הוצאות הממשלה בתקופה המדוברת הסתכמו ב-2.89 טריליון דולר, ירידה של 2.9% משנה שעברה. הירידה הזו משקפת בחלקה את הקיצוצים בהוצאות, שנכנסו לתוקף החל מהאחד במרץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
וזה אמור להיות נתון חיובי?
נתון חיובי הוא שאין גרעון כלל, או אפילו - שיש גירעון שלילי, דהיינו שמתחילים לשלם חזרה את החוב הלאומי המפלצתי. אבל לממשל אובמה אין אינטרס לעשות זאת, משום שהאחריות הפיסקלית מובילה לתוצאות חיוביות בעתיד הרחוק, ואילו ביזבוזים משמחים את ציבור הבוחרים בהווה. וכולנו יודעים את מה אובמה מעדיף, הלא כן?
אורן  |  13.08.13