אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כלל ביטוח: קבוצת CP התאילנדית נסוגה מרכישת החברה צילום: אוראל כהן

כלל ביטוח: קבוצת CP התאילנדית נסוגה מרכישת החברה

אי.די.בי דיווחה הבוקר על נסיגה של החברה התאילנדית CP מהמו"מ לרכישת כלל ביטוח, ועל המשך המגעים מול השותף הסיני שמהווה את קבוצת המיעוט במו"מ למכירת החברה

14.08.2013, 09:26 | גולן חזני

הקבוצה התאילנדית-סינית צ'ארואן פוקפאנד (CP) לא תרכוש את השליטה בכלל ביטוח. נציגי הקבוצה היו אמורים להגיע אתמול (ג') לישראל לסדרת פגישות עם גורמים מרכזיים הנוגעים לעסקה, במטרה לבצעה, אך ביטלו את הגעתם.

אי.די.בי קיבלה הבוקר את ההודעה ודיווחה הבוקר על נסיגה של החברה התאילנדית CP מהמו"מ לרכישת כלל ביטוח, ועל המשך המגעים מול השותף הסיני שמהווה את קבוצת המיעוט במו"מ למכירת החברה.

נוחי דנקנר, צילום: אוראל כהן נוחי דנקנר | צילום: אוראל כהן נוחי דנקנר, צילום: אוראל כהן

בתוך כך, הצד הסיני ב-CP מנהל מגעים עם גורמים חלופיים במטרה לצרפם לעסקה; ואולם ספק אם בלוח הזמנים הצפוף שקבע בית המשפט למכירת כלל ביטוח - עד סוף השבוע הבא - הסינים יצליחו להגיש הצעה דומה ולסגור את העסקה. 

יצוין כי משרד מיתר ליקוורניק גבע לשם טל, המייצג את הקבוצה התאילנדית-סינית, מייצג גם את נציגות מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות.

בסוף השבוע הפקידה צ'ארואן פוקפאנד 20 מיליון דולר בנאמנות אצל עו"ד דן גבע, ממשרד מיתר, לצורך ביצוע הרכישה.

נציגות האג"ח של אי די בי פיתוח הגיבה לאירועים: "ככל שהעסקה לא תיסגר במועד שנקצב לכך על ידי בית המשפט (עד 22 באוגוסט) - בהתאם לפסיקת בית המשפט ולחוות הדעת הכלכליות של המומחה - המשמעות הינה חדלות פרעון וחוסר יכולת של אי.די.בי פתוח לעמוד בהתחייבויותיה הקרובות, בדיוק כפי שהציגה נציגות מחזיקי אג"ח אי.די.בי פתוח מלכתחילה. 

אם אכן העסקה לא תתממש, תגיע העת לחדול מלתת לבעל השליטה הנוכחי ולהנהלה שמונתה על ידו להמשיך ולשפר את סיכויי הישרדותם על חשבון הגדלת הסיכון לנושים. הנושים של הקבוצה כולה צריכים יהיו לקחת את עתידם בידיהם ולפעול במשותף ובאחריות על מנת להבריא את הקונצרן, להגן על המשך פעילות החברות התפעוליות שבשליטתו ועל כספי הציבור המושקעים באגרות החוב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות