אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עיצומים בחברת החשמל: העובדים מסרבים לתת שירות ליצרני חשמל פרטיים צילום: בני מור

עיצומים בחברת החשמל: העובדים מסרבים לתת שירות ליצרני חשמל פרטיים

חלק מעובדי המטה של מחוז הדרום בחברת החשמל עזבו הבוקר את משרדיהם במחאה על כוונת הנהלת החברה לנכות ימי שכר ממספר עובדי החברה שסרבו לתת שירות ליצרני חשמל פרטיים. הנהלת החברה צפויה לפנות לבית הדין לעובדה בבקשה להורות להם לחזור מייד לעבודתם

14.08.2013, 09:23 | ליאור גוטמן

חלק מעובדי המטה של מחוז הדרום בחברת החשמל עזבו הבוקר (ד') את משרדיהם במחאה על כוונת הנהלת החברה לנכות ימי שכר ממשכורותיהם של עובדי החברה שסרבו לתת שירות ליצרני חשמל פרטיים.  

קראו עוד בכלכליסט

תחנת הכוח הפרטית דוראד, צילום: בני מור תחנת הכוח הפרטית דוראד | צילום: בני מור תחנת הכוח הפרטית דוראד, צילום: בני מור

עיצומי העובדים במחוז הדרום החלו לפני מספר חודשים בעקבות סירובם לתת שירות ליצרני חשמל פרטיים ובהם תחנת הכוח הפרטית שבשליטת החברה לישראל (OPC) שמוצבת במישור רותם שבנגב ותחנת הכוח של דוראד שמוצבת באשקלון.

לטענת העובדים הכנסה של יצרני חשמל פרטיים למשק מהווה הפרטה של החברה במעמד צד אחד ולכן אין לקדם מהלך שכזה מבלי לדון עליו עם העובדים. עמדה זו קיבלה רוח גבית מבית הדין לעבודה בחיפה, לפיו יש ממש בטענות העובדים ולכן אין לחבר יצרנים פרטים מבלי לקיים עם הוועד מו"מ.

מחברת החשמל נמסר בתגובה ש"מדיניות הנהלת חברת החשמל והדירקטוריון הינה אפס סובלנות לעיצומי עובדים. אין שום הצדקה למהלך זה של אירגון העובדים. החברה תיפנה בהקדם לבית הדין לבקשה להוצאת צו שיורה לעובדים לחזור מיד לעבודה".

מוועד העובדים נמסר בתגובה: "עובדי החברה מתנהלים על פי קביעת ביה"ד לעבודה. למרות זאת, החליטו בהנהלת החברה לפגוע בשכרם של שני עובדים, חרף העובדה שבמהלך העיצומים הם עסקו בחברה בעבודה אחרת. ההנהלה התעקשה לחבל בפרנסתם על אף בקשתנו להימנע מכך. אם הממונה על השכר באוצר – שהנחה את ההנהלה לנקוט בצעד בלתי סבר זה – מעוניין שנשבית את כל החברה, זה מה שנעשה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות