אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המסחר במניות בי.ג'י.איי וזד.בי.איי הופסק לקראת הדיווח על עסקת אמבלייז צילום: יריב כץ

נחשף בכלכליסט

המסחר במניות בי.ג'י.איי וזד.בי.איי הופסק לקראת הדיווח על עסקת אמבלייז

בי.ג'.איי רוכשת 21% ממניות אמבלייז תמורת 27.8 מיליון דולר ומקבלת אופציה לרכישת 21% נוספים. רכישת אמבלייז נעשית כדי לרכוש באמצעותה את השליטה באי.די.בי

14.08.2013, 13:50 | גולן חזני
המסחר במניות בי.ג'י.איי וזד.בי.איי הופסק מהבוקר (ד') עד לפרסום דיווח של החברות על עיסקת רכישת השליטה באמבלייז. כפי שנחשף ב"כלכליסט", בי.ג'.איי רוכשת 21% ממניות אמבלייז תמורת 27.8 מיליון דולר ומקבלת אופציה לרכישת 21% נוספים. בין שתי הרכישות תבצע בי.ג'י.איי הצעת רכש ל-5% ממניות אמבלייז.

קראו עוד בכלכליסט

רכישת אמבלייז נעשית כדי לרכוש באמצעותה את השליטה באי.די.בי. באמבלייז קופת מזומנים דשנה של 145 מיליון דולר.

נוחי דנקנר. רכישת אמבלייז נעשית כדי לרכוש באמצעותה את השליטה באי.די.בי, צילום: יריב כץ נוחי דנקנר. רכישת אמבלייז נעשית כדי לרכוש באמצעותה את השליטה באי.די.בי | צילום: יריב כץ נוחי דנקנר. רכישת אמבלייז נעשית כדי לרכוש באמצעותה את השליטה באי.די.בי, צילום: יריב כץ

בעל השליטה בזד.בי.איי הינו אלכסנדר גרנובסקי, היהודי מאוקראינה באמצעות קרן "חבד 770" ונציגו בארץ הוא יוסי שניאורסון. לגרנובסקי אין היתר שליטה בכלל ביטוח. הוא הגיע להסכם על מתווה שליטה משותף עם נוחי דנקנר, בעל השליטה היוצא של אי.די.בי.

בי.ג'י.איי מדווחת גם על צמצום הפירמידה של גרנובסקי, כשמניות בי.ג'י איי יחולקו חלוקה בעין, למחזיקי המניות של זד.בי.איי שמחזיקה ב-80% ממניותיה. כך יהפוך גרנובסקי לבעל החזקה ישירה בבי.ג'י.איי, שתהפוך לחברה אחות של זד.בי.איי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות