אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דרישותיו של עודד שריג הבריחו את המשקיע התאילנדי מעסקת כלל צילום: בלומברג, אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

דרישותיו של עודד שריג הבריחו את המשקיע התאילנדי מעסקת כלל

בכיר בענף הביטוח מסר ל"כלכליסט" כי דרישותיו של המפקח על הביטוח להון בהיקף גבוה ולערבויות אישיות הן שגרמו לרוכש הפוטנציאלי לסגת מהעסקה

14.08.2013, 14:53 | רחלי בינדמן

דרישות המפקח על הביטוח, פרופ' עודד שריג, מהרוכש הפוטנציאלי של כלל ביטוח, דאהנין צ'רבאנונט התאילנדי, הם אלו שגרמו לו לסגת מעסקה, כך נודע ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

על פי בכיר בענף הביטוח, בשבועות האחרונים קיימו הרוכשים הפוטנציאלים קשר עם אגף שוק ההון במשרד האוצר על מנת להבין את התנאים שידרשו מהם על מנת לקבל היתר שליטה בחברת הביטוח מקבוצת אי.די.בי.

אלא שאז התחוור לרוכשים כי המפקח דורש מהם כתנאי לקבלת השליטה להעמיד הון עצמי בהיקף גבוה וכן לחתום על ערבויות אישיות שיבטיחו עמידה של חברת הביטוח בהתחייבויותיה - וזאת מעבר לעודפי ההון שתידרש חברת הביטוח להחזיק ממילא מעל ההון העצמי המינימאלי לפי דרישות הפיקוח.

המפקח על הביטוח, עודד שריג. הקשה על העסקה, צילום: מיקי נועם אלון המפקח על הביטוח, עודד שריג. הקשה על העסקה | צילום: מיקי נועם אלון המפקח על הביטוח, עודד שריג. הקשה על העסקה, צילום: מיקי נועם אלון

הגם שמדובר בדרישות רגילות שהפיקוח מציב לרוכשים של חברות ביטוח, מדובר בדרישות חדשות יחסית שכן הן מבוססות על חקיקה חדשה המציבה תנאים מחמירים יותר לרכישת חברת ביטוח מאשר אלו שהיו קיימים בעבר, למשל בתקופה שקונצרן אי.די.בי רכש את השליטה בכלל.

ככל הנראה, הדרישות המחמירות של הפיקוח שלא קיימות בחלק מהמדינות המפותחות בעולם שמציבות דרישות מקלות יותר, הן אלו שהניעו לבסוף את הרוכש התאילנדי מהעסקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
תודה שריג. נקווה שרגולטורים אחרים בישראל יפעלו כמוך.
ולגבי הכתבה שברורה לגמרי עמדתה, ובכן "הדרישות המחמירות של הפיקוח שלא קיימות בחלק מהמדינות המפותחות בעולם שמציבות דרישות מקלות יותר", ראינו את ה"מדינות המפותחות בעולם" ואת ה"דרישות מקלות יותר" הופכות ב 2007 למשבר שעוד לא ברור איך יוצאים ממנו. אני לא מבין מה עוד צריך לקרות כדי שמסוממי אסכולת שיקגו והלוחמים ברגולציה באיצטלה של אבירי-חופש או של תאוריות אקדמיות חסרות כל קשר למציאות, וזאת כדי שלא יפריעו להם לגנוב ולשדוד את הציבור, ייסתמו כבר את הפה.
יניב  |  15.08.13
לכל התגובות