אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוסר התשדיר שמבטיח דירות מוזלות להורים של תלמידים מצטיינים צילום: בלומברג

הוסר התשדיר שמבטיח דירות מוזלות להורים של תלמידים מצטיינים

חברת הנדל"ן דונה הציעה 5% הנחה להורי תלמידים עם ממוצע של מעל 90. המועצה לשלום הילד: "מבצע תמוה שיש בו פגיעה ואפליה"

14.08.2013, 19:13 | חן פונדק ואופיר דור

לפני שבוע וחצי החלה חברת הנדל"ן דונה בקמפיין לשיווק פרויקט בנייה בראש העין. הקמפיין במודעות וברדיו מבטיח להעניק להורים שירכשו דירה 5% הנחה - במידה שילדיהם יציגו תעודת לימודים ובה ממוצע של 90 ומעלה. כך למשל בתשדיר הרדיו מבשר ילד להוריו כי קיבל 89 בתעודה. ההורים משיבים לו, "תתבייש לך תמיד ידענו שלא יצא ממך כלום". בעוד שהיו מי שמצאו את התשדיר משעשע, היו הורים שמצאו אותו פוגעני ומעליב לילדים. הערב החליטה הרשות השנייה להסיר את התשדיר מכלל התחנות האזוריות.

אחת המודעות בקמפיין אחת המודעות בקמפיין אחת המודעות בקמפיין

המועצה לשלום הילד שלחה ביום שני להנהלת דונה מכתב ובו ביקשה להסיר את תשדיר הפרסומת: "לאחרונה קיבלנו פניות בעניין מבצע שאתם ערוכים למתן הנחות לרוכשי דירות שלילדיהם ציון ממוצע של 90 ומעלה. אם לא די במבצע התמוה שיש בו פגיעה ואפליה, הרי שהפרסומת המלווה אותו אף גרועה ומשפילה עוד יותר. זוהי דוגמה רעה ופוגענית של יחסי הורים וילדים ויש בה משהו משפיל ושלילי מאוד. אמנם מדובר בגורם מסחרי ובוודאי אינכם מתיימרים להיות גורם חינוכי, אך גם כך לא ברור מדוע נזקקתם לגימיקים פוגעניים לצורך מכירת דירות".

מחברת דונה נמסר בתגובה: "מדובר בפרויקט חינוכי שנטלו בו חלק מספר רב של משפחות, אשר הגיעו למשרדי המכירות עם תעודות מצוינות של ילדיהם. אנחנו מאמינים כי במהלך זה תרמנו תרומה קטנה בעידוד למצוינות. אנו סבורים, שאין כל פסול בכך שהורים לילדים מחוננים ישאפו לכך שילדיהם יבלו בחברה עם רקע משותף גם לאחר תום שעות הלימודים". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות