אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טבע: חברות היעוץ ISS וגלאס לואיס ממליצות להצביע בעד מדיניות התגמול צילום: פרקר יאנג

טבע: חברות היעוץ ISS וגלאס לואיס ממליצות להצביע בעד מדיניות התגמול

ISS: "מדיניות המענק המוצעת בנויה בצורה סבירה ואנו מאמינים שהחברה עיצבה תכניות תמריצים הולמות אשר קושרות בין ביצועים לתשלום מכאן ולהבא"

15.08.2013, 08:55 | מיקי גרינפלד

טבע הודיעה אמש כי חברות היעוץ ISS ו-גלאס לואיס (Glass Lewis)  המליצו לבעלי מניות טבע להצביע בעד בהצבעות על מדיניות התגמול של החברה ובעד מינוי מחודש של הדירקטורים בטבע.

ISS מציינת בהמלצת ש"מדיניות המענק המוצעת בנויה בצורה סבירה. החברה סיפקה גילוי מספק בכל הנוגע למדיניות תגמול הבכירים שלה. אנו מאמינים שהחברה עיצבה תכניות תמריצים הולמות אשר קושרות בין ביצועים לתשלום מכאן ולהבא".

אסיפת בעלי המניות שבה תתקיים ההצבעה צפויה להתקיים ב-27 באוגוסט.

עלות שכרו השנתית של מנכ"ל טבע ג'רמי לוין בשנת 2012 הסתכמה ב־14.7 מיליון שקל או 1.2 מיליון שקל בחודש. מתוך עלות שכר זו, 1.5 מיליון דולר היו שכר הבסיס, 1.2 מיליון דולר נתנו כבונוס שנתי ו־1.26 מילין דולר הוענקה לו במניות חסומות ובאופציות שיבשילו לאורך השנים הקרובות.

לוין קיבל כ־450 אלף אופציות וכ־100 אלף מניות חסומות, כאשר מחיר מימוש האופציות נקבע על 46.04 דולר. מניית טבע לא נסחרה ברמות אלה מאז יוני 2011, וכדי להגיע לשם היא צריכה לעלות ב־15.5% לעומת מחיר המניה הנוכחי - 39.85 דולר. לוין נכנס לחברה בפברואר 2012, כך ששכרו המפורט לעיל מתייחס ל־11 חודשי עבודה (לתפקידו כמנכ"ל נכנס לוין במאי 2012).

ג ג'רמי לוין | צילום: פרקר יאנג ג

מלבד הבונוס השנתי הצפוי, לוין גם קיבל עם החתימה על החוזה עם טבע מענק חתימה בהיקף של כמיליון דולר, אלא שמענק חתימה זה ניתן לו בראשית שנת 2013 - שנה אחרי שנכנס לתפקידו - כך שהוא אינו נכלל בעלות שכרו לשנת 2012.

עלות שכרו של ג'רמי לוין בדולרים ב־2012 מסתכמת בכ־4 מיליון דולר ומציבה אותו בתחתית דירוג עלויות השכר של מנכ"לים בחברות בינלאומיות דומות. לשם השוואה, מנכ"ל אלי לילי, ג'ון לכטלייטר, קיבל בשנה זו שכר בעלות של 13.7 מיליון דולר, יותר מפי שלוש מלוין. מנכ"ל אסטרה זנקה, פסקל סוריוט, מקבל שכר בעלות של 10.7 מיליון דולר, ומנכ"ל אמג'ן רוברט ברדווי, מקבל שכר בעלות של 12.2 מיליון דולר.

.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות