אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל טבע: "נרחיב נוכחות בברזיל ובשוק הצומח של סין" צילם: אוראל כהן

מנכ"ל טבע: "נרחיב נוכחות בברזיל ובשוק הצומח של סין"

ג'רמי לוין: "האסטרטגיה הקודמת של טבע, של רכישת חברות לצורך השגת צמיחה דרך הגדלת ההכנסות איננה בתוקף" לחילופין מעוניינים בטבע לשפר את פורטפוליו התרופות

15.08.2013, 19:16 | ערן סוקול
מנכ"ל טבע, ג'רמי לוין, הכריז אתמול (ד') בכנס של בית ההשקעות האמריקאי ‏Canaccord Genuity‏.כי "האסטרטגיה הקודמת של טבע, של רכישת חברות לצורך השגת צמיחה דרך הגדלת ההכנסות איננה בתוקף", לחילופין מעוניינים בטבע לשפר את פורטפוליו התרופות.  

קראו עוד בכלכליסט

זירת התרופות הגנריות פחתה כמנוע כלכלי בסיסי, בנוסף, בשנתיים הקרובות פקיעת הפטנטים המגנים על בלעדיות הקופקסון, התרופה לטיפול בטרשת נפוצה שהכניסה לטבע כ-4 מיליארד דולר בשנה, צפויות להקטין משמעותית את הכנסות החברה.

תזרימי המזומנים האדירים שנבעו מהקופקסון אפשרו לטבע לרכוש חברות אחרות, לדברי לוין "אסטרטגיית הרכישות, מועילה מאוד בבניית טביעת רגל גלובלית, בניית יכולת עצומה להבין את השווקים הרפואיים שאנחנו עובדים בהם וליצירת אחת מחברות התרופות הגנריות הגדולות ביותר והמיוחדות בעולם."

אולם עם גוויעתו האיטית של מנוע הצמיחה העיקרי של טבע, עמלו בהנהלת החברה בשנים האחרונות על הכנת יסודות לאסטרטגיית צמיחה חדשה.

"יש שווקים ספציפיים שנבחנו לבצע בהם רכישות או שיתופי פעולה אסטרטגיים. אני לא מחפש לעשות רכישות גדולות בכדי לחדור לשווקים אלה. מה שאני מחפש הוא למצוא את השותפים הנכונים לעבודה, אז מה שנכון כלכלית והגיוני אסטרטגית עבורנו אנחנו נעשה" אמר לוין.

ג ג'רמי לוין, מנכ"ל טבע ג

מתוך דבריו של לוין עולה כי בחברה חותרים להרחיב את דריסת הרגל הגיאוגרפית בשווקים שבהם אין לחברה מספיק נוכחות "הנוכחות שלנו בברזיל ובשוק הצומח של סין, לא מספיק משמעותית" אמר לוין.

בנושא הפעילות בתחום ה-‏NTE‏, של שילוב תרופות קיימות, במטרה לייצר תרופות שיענו על צרכים קיימים. אמר ד"ר מייקל היידן, המדען הראשי של טבע כי "החברה פעילה בפיתוח תרופות ‏NTE‏ בתחומים שונים ובהם וירוס ה-‏HIV‏ (הגורם לאיידס), טיפול בכאב ונוירופסיכיאטריה."

בשיחת ועידה שערכה טבע לאחר פרסום הדוחות הרבעוניים אמר לוין כי הפוטנציאל של תרופות ה-NTE הוא בהיקף של כמיליארד דולר בשנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות