אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האקרים סוריים פרצו ל-CNN ולטיים דרך מנוע ההמלצות של אאוטבריין הישראלית איור: ניצן סדן

האקרים סוריים פרצו ל-CNN ולטיים דרך מנוע ההמלצות של אאוטבריין הישראלית

גולשים שהקליקו על אחד מהלינקים הממליצים על כתבות הגיעו לאתר של "הצבא האלקטרוני הסורי". המתקפה החלה באמצעות פישינג

15.08.2013, 22:56 | אסף גלעד

לאחר אפליקציות הצ'ט טנגו ו-וייבר, שנוסדו בידי ישראלים, קבוצת ההאקרים הסוריים ממשיכה לפגוע בחברות ישראליות, הפעם באאוטבריין הפועלת בתחום מנועי ההמלצה.

קראו עוד בכלכליסט

קבוצת ההאקרים הפרו-סורית פרצה לאתרים של ה-CNN, טיים והוושינגטון פוסט באמצעות מנוע ההמלצות של אאוטבריין, חברה ישראלית הפעילה מנתניה וניו יורק ומספקת לאתרי חדשות מנועי המלצה לכתבות.

מימין : אורי להב, איתן גלאי וירון גלאי, צילום: עמית שעל מימין : אורי להב, איתן גלאי וירון גלאי | צילום: עמית שעל מימין : אורי להב, איתן גלאי וירון גלאי, צילום: עמית שעל

גולשים שהקליקו על אחד מהלינקים הממליצים על כתבות הגיעו לאתר של "הצבא האלקטרוני הסורי". המתקפה התגלתה מוקדם יותר היום (ה') ותוך מספר שעות החליט המנכ"ל ירון גלאי להשבית את שירות ההמלצות על מנת לאפשר לצוותי אבטחת המידע להתגבר על הבעיה.

ג ג'ף בזוס, וושינגטון פוסט | צילום: בלומברג ג

כמו במקרה של המתקפה על וייבר, גם המתקפה על אאוטבריין החלה באמצעות פישינג: ההאקרים הסוריים שלחו באמצעות מייל המתחזה ללגיטימי לינק, וכאשר אחד מעובדי אאוטבריין הקליק עליו הוא גרם להורדת תוכנת נוזקה למערכת המחשבים של החברה שגרמה לשינויים בלינקים באתרי הלקוחות.

ולא רק טכנולוגיות ישראליות. ההאקרים הפרו-סוריים לקחו אחריות גם על מתקפה שנערכה ביום שלישי על דפי הפייסבוק וחשבון הטוויטר של הניו יורק פוסט וכן על אתרי הרשת החברתית של SocialFlow, ביום רביעי נפל אתר הניו יורק טיימס לכמה שעות, אך דובר העיתון טען כי הדבר קרה כתוצאה מעבודת תחזוקת אתר שנקבעה מראש. קודם לכן פרצה הקבוצה גם לאתרים The Onion, רויטרס ו-ITV.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות