אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחזיקי האג"ח של בי.ג'י.איי לחברה: לא לרכוש את אמבלייז לפני אסיפת המחזיקים צילום: ישראל ברדוגו

מחזיקי האג"ח של בי.ג'י.איי לחברה: לא לרכוש את אמבלייז לפני אסיפת המחזיקים

המחזיקים דורשים לא לקבל שום החלטה בטרם תתכנס אסיפת מחזיקי האג"ח ביום שני שדורשת להעמיד את החוב לפרעון מיידי

16.08.2013, 15:21 | גולן חזני

מחזיקי האג"ח של בי.ג'י.איי מעבירים איום מפורש לדירקטורים בחברה על נזק שייגרם לה בעקבות עסקת אמבלייז. כזכור בי.ג'י.איי. שבשליטת סאשה גרנובסקי החליטה לרכוש את השליטה באמבלייז בשני שלבים.

קראו עוד בכלכליסט

המחזיקים דורשים במכתב ששלחו לא לקבל שום החלטה בטרם תתכנס אסיפת מחזיקי האג"ח ביום שני שדורשת להעמיד את החוב לפרעון מיידי. המכתב נשלח למנכ"ל יוסי שניאורסון והדירקטורים אמנון בן ישי, הרב אברהם וולף (יו"ר), מירב סיגל, תמר כפיר, עמית בירק, איל מרדלר, מורן עטר ועופר אורליצקי המשמש כמבקר פנים בחברה. המחזיקים דורשים גם לקבל את הפרוטוקולים שלפיהם התקבלה ההחלטה.

"מתוקף היותכם דירקטורים ונושאי משרה בחברה הנכם נדרשים בזאת להתחייב כי לא תבוצע פעולה נוספת כלשהי בנכסי החברה בקשר עם עסקת אמבלייז או נגזרותיה עד שלושה ימי עסקים לאחר פרסום תוצאות ההצבעה הצפויה של מחזיקי אגרות החוב ביום שני להעמיד את החוב לפירעון מיידי", נכתב במכתש שנשלח ע"י היועץ המשפטי של הנציגות, עו"ד גיא גיסין. אגב, בכובע נוסף משמש גיסין כיועץ משפטי של נציגות אי.די.בי פתוח, שדווקא אמורה להיות מעונינת בהצלחת העסקה, שתזרים הון לקופת החברה.

 

גיסין. שני כובעים, צילום: ענר גרין גיסין. שני כובעים | צילום: ענר גרין גיסין. שני כובעים, צילום: ענר גרין

גיסין מציין כי המחזיקים נדהמו לשמוע על העסקה: "זכיתי לשיחת טלפון מרגיעה ממנכ"ל החברה שניאורסון, שבה הודיע לי כי אל למחזיקי אגרות החוב לחשוש מהעסקה הנרקמת, היות ואין כל כוונה לעשות שימוש בכספים הדרושים לחברה לשם פירעון מלוא החוב לאגרות החוב. השימוש היחיד שנעשה הצטמצם לעשיית שרירים כלפי צדדים שלישיים המעורבים בעסקה והוכחת יכולת". גיסין טוען כי כשביקש את הדברים בכתב, הם לא נמסרו לו.

בקופת בי.ג'י.איי כ-52 מיליון דולר, מתוכם 9 מיליון דולר העבירה החברה לפני חודשיים לנאמנות למחזיקי האג"ח. המחזיקים טוענים שהחברה לקחה על עצמה בעסקה התחייבויות (כולל אופציות ל-26% נוספים ממניות אמבלייז) ,בסכום כולל של 57.7 מיליון דולר, כשישנה אפשרות לממש את האופציה תוך 6 חודשים בלבד מההסכם. לטענת מחזיקי אגרות החוב, היקף ההתחייבויות השוטפות שלקחה על עצמה החברה עולה על הנכסים הנזילים שברשותה.

יצויין כי גרנובסקי התחייב להעמיד לחברה מימון ככל שיידרש לצורך העסקה, אולם המחזיקים דורשים פירוט. הם מציינים כי לאחר רכישת השליטה בחברת בי.ג'י.איי השקעות על ידי גרנובסקי החברה התעדתה להשקיע בנכסים מניבים וסולידיים באופן שיאפשר את שירות חובה של החברה למחזיקי אגרות החוב, ותוקפים את הפירמידה שבונה גרנובסקי בעסקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות