אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכה לאייקן: נדחתה בקשתו לזרז ההליכים בתביעתו בעניין דל צילום: בלומברג

מכה לאייקן: נדחתה בקשתו לזרז ההליכים בתביעתו בעניין דל

ביהמ"ש דחה את טיעוניו של המיליארדר, שלפיהם יצרנית המחשבים והוועדה המיוחדת שמונתה כדי לבדוק את הצעת הרכש מנסות לקדם את הצעתו של מנכ"ל החברה

17.08.2013, 14:24 | סוכנויות הידיעות

ניסיונותיו המשפטיים של המשקיע המיליארדר קרל אייקן לסכל הצעת רכש ליצרנית המחשבים דל (Dell), המתחרה בהצעה שהוא הגיש, נבלמו, לאחר ששופט סירב לזרז את הליכי התביעה שלו נגד החברה. בתביעה טוען אייקן כי דל והדרקטוריון שלה גרמו נזק לבעלי המניות משום שקיבלו הצעה נמוכה ממנכ"ל החברה, מייקל דל.

קראו עוד בכלכליסט

בתביעה, שהוגשה במחוז דלוור, טוען אייקן שדירקטוריון דל נכשל בעמידה ביעדים, וכן מבקש לעצור שינויים בתקנון החברה שהדירקטוריון מנסה להעביר: באופן ספציפי, שינוי תאריך הרכישה המינימלי למניות החברה המקנה זכות הצבעה. נכון לעכשיו, רק בעלי מניות שרכשו אותן לפני 5 בפברואר השנה רשאים להצביע, אבל הדירקטוריון רוצה לאפשר לכל בעלי המניות שרכשו אותם השנה להשתתף בהצבעה.

 

השינויים המבוקשים יכולים לשנות את מאזן הכוחות בהצבעה על עתיד החברה, ולאפשר להצעה פחות אטרקטיבית של דל לעבור, גם על חשבון הצעות מתחרות. זאת מאחר שדל הוא גם בעל המניות העיקרי בחברה אותה הקים, עם 15.6% מהמניות, ומהווה גוש חוסם אפקטיבי להצעות מתחרות.

 

השופט דחה את טיעוניו של אייקן לפיהם חברת דל והוועדה המיוחדת שמונתה כדי לבדוק את הצעת הרכש מנסים לקדם את הצעתו של מנכ"ל החברה על חשבון בעלי המניות.

בתחילת אוגוסט הגיש דל הצעת רכש מעודכנת לדירקטוריון החברה שהקים, במטרה לרכוש אותה ולהפוך אותה לפרטית. דל הציע בעבר 13.65 דולר למניה, מה ששיקף לחברה שווי שוק של 23.9 מיליארד דולר, והעלה אותה בהמשך ל-13.75 דולר למניה. כאמור, הדירקטוריון הצביע על הצעות הרכש האלו ופסל אותן. בהצעה החדשה הוסיף דל הבטחה לדיבידנד מיידי בסך 13 סנט למניה, וכן הבטחה נוספת לחלוקה של דיבינד בגובה מינימלי של 8 סנט למניה ברבעון השלישי. גובה ההטבות הוא לפחות 530 מיליון דולר.

 

המאבק בין אייקן למנכ"ל דל מעמיק את האי-ודאות השוררת סביב החברה, שבעבר נחשבה למובילה בשוק המחשבים האישיים וכעת מנסה לחדור לטריטוריה הפחות מוכרת של שירותי מחשוב ארגוניים.

דל טוענת שהוועדה המיוחדת עשתה כל שביכולתה להגן על האינטרסים של בעלי המניות, ושהאסיפה השנתית של בעלי המניות תתקיים מיד לאחר שתתרחש ההצבעה בנידון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות