אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן ההון סיכון האמריקאית שהשקיעה בטראסטיר: "זו הצלחה שאנחנו לא רגילים אליה" צילום: Kris Davidson

קרן ההון סיכון האמריקאית שהשקיעה בטראסטיר: "זו הצלחה שאנחנו לא רגילים אליה"

ז'ק בנקוסקי מקרן ההון סיכון האמריקאית USVP: "ההצעה שלה היתה מאוד נדיבה וקיבלנו החזר השקעה מטורף על ההשקעה שלנו"

18.08.2013, 07:03 | מאיר אורבך
 "לא חיפשנו למכור את טראסטיר. זו היתה יבמ שחיפשה חברה בתחום הזה ופנתה אלינו", מספר ל"כלכליסט" ז'ק בנקוסקי מקרן ההון סיכון האמריקאית USVP, "ההצעה שלה היתה מאוד נדיבה וקיבלנו החזר השקעה מטורף על ההשקעה שלנו". לפי ההערכות, USVP השקיעה בטראסטיר פחות מ־5 מיליון דולר, ותמורתם קיבלה כ־200 מיליון דולר. לדברי בנקוסקי, "זו הצלחה שאנחנו לא רגילים לה".

קראו עוד בכלכליסט

ההשקעה בטראסטיר אינה ההשקעה הראשונה של USVP בישראל - הקרן השקיעה עד כה ב־16 חברות ישראליות שונות ורשמה שורה של אקזיטים מוצלחים, שמתוכם בשניים היה מעורב שלמה קרמר. "אני מאוד אוהב לעבוד ולהשקיע בחברות של שלמה, ומאוד אשמח לעבוד איתו שוב בעתיד", אומר בנקוסקי. USVP היתה משקיעת ההון סיכון הראשונה בצ'ק פוינט שקרמר היה בין מייסדיה ובאימפריה שקרמר ייסד ומנהל כיום. השקעות בולטות נוספות של הקרן הן בחברת מלאנוקס, דיון נטוורקס וטומי של יאיר גולדפינגר.

ז ז'ק בנקוסקי | צילום: Kris Davidson ז

לדברי בנקוסקי, שדובר עברית צחה, "יבמ לא קנתה את טראסטיר רק בגלל העומק הטכנולוגי של החברה. טראסטיר היא חברה שהצליחה למכור את הטכנולוגיה שלה לשבעה מתוך עשרת הבנקים המובילים בארצות הברית ומרבית הבנקים המובילים באנגליה. החברה מוכרת בצורה נפלאה עם רווחיות גבוהה מאוד".

עוד הוא מוסיף כי "ליבמ זו עסקה אסטרטגית מבחינת רצונה להיכנס לתחום הסייבר, אבל היא אינה עסקה מהותית עבורה מבחינה פיננסית. אני חושב שהעובדה שיבמ בחרה בישראל ובחברה ישראלית כדי להקים כאן מרכז גדול שלה היא הבעת אמון גדולה וחיזוק חשוב למדינת ישראל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות