אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כלל חיתום ויורקוויל נתקעו עם החוב של אלווריון

כלל חיתום ויורקוויל נתקעו עם החוב של אלווריון

העבירו לאלווריון כספים כחלק מהסכם השקעה, אך החברה לא הספיקה להקצות להן חלק מהמניות טרם כניסתה לכינוס

18.08.2013, 08:20 | ניר צליק

שלושה שבועות לפני קריסתה של אלווריון השקיעה בה כלל חיתום כ־1.2 מיליון דולר. על פי הערכות הצליחה כלל חיתום להיפרד ממרבית אחזקותיה בחברה, אלא שמבקשתו של כונס הנכסים של אלווריון לבית המשפט בסוף השבוע האחרון, רו"ח יואב כפיר, עולה כי כלל חיתום נותרה עם חוב של אלווריון כלפיה, כמו גם קרן יורקוויל.

על פי הבקשה, כלל חיתום וקרן יורקוויל העבירו לאלווריון כספים כחלק מהסכם ההשקעה בין כל אחת מהן לחברה, אלא שאלווריון לא הספיקה להקצות להן חלק מהמניות: 1.6 מיליון מניות ליורקוויל (בשווי של כ־3.3 מיליון שקל), ו־162 אלף מניות לכלל חיתום (בשווי 300 אלף שקל).

בבקשה נכתב כי "בהתאם להסכמי ההשקעה שנחתמו עם יורקוויל וכלל חיתום, השקיעו האחרונות השקעות ניכרות בחברה, וזאת כנגד הנפקה של מניות החברה וכתבי אופציה הניתנים למימוש". אלא ש"בעוד כספי ההשקעה שולמו לחברה זה מכבר, החברה לא עמדה במלוא התחייבויותיה להקצאת המניות".

אלווריון, צילום: אביגיל עוזי אלווריון | צילום: אביגיל עוזי אלווריון, צילום: אביגיל עוזי

שני הגופים ביקשו כי המניות יונפקו להם על ידי כונס הנכסים הרשמי. כונס הנכסים התנגד לבקשה בטענה כי מדובר בהעדפת נושים.

יורקוויל עצמה גם רצתה להשקיע באלווריון כ־100 אלף דולר נוספים בתמורה לחצי מיליון מניות, אלא שגם לכך התנגד כונס הנכסים. בית המשפט קיבל את עמדתו של כונס הנכסים וסירב להקצות לשני הגופים את המניות, ואף סירב לאפשר ליורקוויל להשלים את הסכם ההשקעה שלה ולהשקיע 100 אלף דולר נוספים בחברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות