אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסלול הסדר החוב בקרדן אן.וי עובר מחשאי לרגיל צילום: עמית שעל

מסלול הסדר החוב בקרדן אן.וי עובר מחשאי לרגיל

ל"כלכליסט" נודע כי מחזיקי האג"ח של החברה הגיבו בכעס על דחיית פגישה בנוגע למתווה הסדר חוב לחודש ספטמבר, והחליטו לעזוב את המסלול החשאי

18.08.2013, 08:33 | גולן חזני

מנהלי קרן אן.וי ובעליה דחו לספטמבר פגישה ביניהם ובין נציגות מחזיקי האג"ח, שהיתה אמורה להיערך היום. תכליתה של הפגישה היא תגובת החברה להצעת הנציגות למתווה חוב איתה. החברה טענה כי אינה ערוכה לפגישה וכי היא מעדיפה לקיימה לאחר פרסום הדוחות החצי שנתיים. להערכת המחזיקים, הדו"חות עלולים לכלול הערת "עסק חי".

הנציגות קיבלה את הדחייה בכעס ונודע ל"כלכליסט" כי בימים הקרובים היא צפויה להעביר את הליך ההסדר ממסלול חשאי ושקט למסלול רגיל. משמע, הנציגות צפויה לכנס אסיפת מחזיקי אג"ח ולהחליט אם להתחיל בהליכים משפטיים נגד החברה, כולל עצירת תשלומים למחזיקים בפברואר וכפיית הסדר חוב.

לקרדן אן.וי, שבשליטת יוסף גרינפלד, אבנר שנור ואיתן רכטר, חובות של כ־2 מיליארד שקל. שווי החברה הידרדר ביום חמישי לשפל של 195 מיליון שקל — לראשונה בתולדותיה היא נסחרת מתחת ל־200 מיליון שקל. האג"ח של קרדן אן.וי בשתי סדרות נסחרות בתשואות זבל של 45%–90%.

יוסף גרינפלד , צילום: עמית שעל יוסף גרינפלד | צילום: עמית שעל יוסף גרינפלד , צילום: עמית שעל

החברה נקלעה למשבר תזרימי חריף ב־2011, ומאז היא מנהלת מו"מ עם נושיה. בתחילת השנה הגיעו הצדדים להסכמות שבמסגרתן התחייבה קרדן להימנע מחלוקת דיבידנדים וקיבלה על עצמה מגבלות שונות. בתמורה הבטיחו המחזיקים שקט עד 2015.

כפי שפורסם ב"כלכליסט", הנציגות הלא רשמית בקרדן החליטה להיכנס למו"מ עם החברה על הסדר חוב. קרדן אמורה לשלם למחזיקים כמעט חצי מיליארד שקל בפברואר 2014 עקרונות ההסדר שהציעה הנציגות היו דחייה של שנתיים בתשלומי הקרן ודחייה של שנה בתשלומי הריבית מחודש פברואר.

בתמורה היא תקבל כפיצוי 30% רכיב אקוויטי ממניות החברה וכן שעבודים וביטחונות על הנכסים הלא משועבדים. מקרדן נמסר: "גם בימים אלה החברה מקיימת קשר רציף עם הנאמנים ועם מחזיקי האג"ח הגדולים. החוב ממשיך לעמוד בראש סדר העדיפויות שלנו, ואנו פועלים במלוא המרץ לעמוד בכל התחייבויותינו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות