אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תעשייה בצמיחה: כמיליארד שקל גויסו לקרנות הנאמנות בשבוע שעבר צילום: shutterstock

תעשייה בצמיחה: כמיליארד שקל גויסו לקרנות הנאמנות בשבוע שעבר

זאת בהשוואה לגיוסים של חצי מיליארד שקל בעשרת הימים הראשונים של אוגוסט. לפי כלכלני מיטב נרשמה צניחה של 60% בקצב הגיוסים של הקרנות המנייתיות בעיקר בשל הירידה החדה בגיוסים לקרנות חו"ל

18.08.2013, 11:14 | שי סלינס

תעשיית קרנות הנאמנות ממשיכה לצמוח. על פי אומדנים והערכות שבצעו כלכלני מיטב, בשבוע שעבר נרשם גיוס שבועי של כמיליארד שקל לקרנות הנמנות בישראל, זאת בהשוואה לגיוסים של חצי מיליארד שקל בעשרת הימים הראשונים של אוגוסט.

 הקרנות המסורתיות (ללא הכספיות) רשמו גיוסים של כ-780 מליון שקל, מתוכם כ-660 מיליון שקל או לחילופין כ-85% נותבו לקרנות אג"ח כללי ואג"ח חברות.

ירידה חדה נרשמה בקצב הגיוסים של הקרנות המנייתיות שגייסו כ-60 מיליון שקל - צניחה של כ-60% לעומת השבוע הקודם, שנובעת בעיקר מהירידה החדה בגיוסים לקרנות מניות חו"ל.

 , צילום: shutterstock צילום: shutterstock  , צילום: shutterstock

מנגד מגמה חיובית נרשמה באפיק השקלי - הקרנות הכספיות רשמו גיוסים של 200 מיליון שקל. זאת, לעומת פדיונות של כ-760 מיליון בשבוע הקודם. כמו כן, נמשכו הגיוסים לקרנות השקליות, אם כי בקצב הנמוך בכ-30% לעומת השבוע הקודם, שהסתכמו השבוע ב-80 מיליון שקל.

בסיכום חודשי, מתחילת אוגוסט גוייסו כ-1.5 מיליארד שקל לקרנות הנאמנות, כאשר קרנות אג"ח כללי מוביות את הרשימה עם גיוסים של כמיליארד שקל.

תעשיית הקרנות מנהלת נכון לתחילת השבוע כ-214.2 מיליארד שקל, כאשר הקרנות המסורתיות מנהלות כ-152.8 מיליארד שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות