אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיתוח חדש יאפשר לטלפונים חכמים למדוד קרינת רקע

פיתוח חדש יאפשר לטלפונים חכמים למדוד קרינת רקע

מודאגים מרמת הקרינה שאתם סופגים מאנטנות סלולר,קווי חשמל ותחנוח כוח? חברה רוסית פיתחה כלי מדידת קרינה זעיר המסוגל להתחבר לכל טלפון חכם. המטרה היא ליצור מפה עם רמת הקרינה בכל מקום

18.08.2013, 12:22 | נמרוד צוק

DO-RA הוא דונגל חדש שיכול להתחבר לכל טלפון חכם ולהפוך אותו למודד קרינה אישי. זהו פיתוח המשלב חומרה ותוכנה ביחד, מבית הסטארטאפ הרוסי Intersoft Eurasia. הוא מספק פתרון לאנשים שחיים ועובדים באיזורים עם קרינה גבוהה, וגם לכאלו המוטרדים מקרינה אפשרית באזורם.

קראו עוד בכלכליסט

המוצר, שפותח בעקבות אסון הכור הגרעיני בפוקושימה, צפוי לעלות כ-150 דולר בלבד. זה לעומת מודדי קרינה תעשייתיים ייעודיים שעולים כיום בין 250 ל-400 דולר. זהו דונגל המתחבר לשקע האוזניה של כל טלפון חכם או טאבלט, וכולל חיישן קרינה דוזימטר הדוגם את רמת הקרינה המייננת בסביבה פעם בארבע שניות, ומעביר את המידע לאפליקציה.

מודדי קרינה DO-RA Uni, במגוון צבעים מודדי קרינה DO-RA Uni, במגוון צבעים מודדי קרינה DO-RA Uni, במגוון צבעים

האפליקציה מציגה בכל רגע את רמת הקרינה הנוכחית, וגם יודעת להציג התראות כאשר המשתמש ספג כמות קרינה מוגדרת מראש. היא עוקבת אחרי כמות הקרינה שהמשתמש נחשף אליה בפרק זמן מסוים או לאורך כל התקופה, ואף מציגה תרשים של גוף האדם עם סיכון לפגיעות באיברים שונים על פי ניתוח כמות הקרינה, מנות הקרינה והפריסה לאורך זמן. 

ממפים את העולם הבלתי-נראה

אבל החברה גם מקווה להשתמש בכוח ההמונים על מנת למפות כל רמת הקרינה בכל מקום בעולם, ולהרכיב מפה עולמית אינטראקטיבית. החזון הזה משתלב במוצרים הבאים מפתחת כעת, עוד לפני ש-DO-RA יצא לשוק - גרסאות מוקטנות וזולות יותר, שיצרניות טלפונים, שעונים וסוללות יוכלו להטמיע במכשירים שלהן. התוצאה תהיה רשת רחבת היקף של ניטור קרינה. גרסה נוספת של המוצר הנוכחי, שמיועדת לשוק היפני, כוללת את אותם הרכיבים אבל מעוצבת בצורת תפוח קטן.

לטענת מייסד Intersoft Eurasia, ולדימיר אלין, החברה גייסה כבר כחצי מליון דולר, וזכתה ליותר מ-1300 הזמנות מוקדמות של המוצר. מועד היציאה לשוק טרם פורסם.

הפיתוח של החברה הרוסית מזכיר את האפליקציה הישראלית Takwon, שביצעה סימולציה לרמת הקרינה באזור המשתמש על בסיס מרחק מאנטנות הסלולר הקרובות, רמת הקרינה הידועה, רמת השימוש בטלפון ובעוד. האפליקציה מוכרת בעיקר בעקבות ההחלטה של אפל להסיר את האפליקציה מחנות האפסטור. היא כעת זמינה לאנדרואיד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות