אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנהלת בי.ג'י.איי למחזיקי האג"ח: אין לכם זכות להתערב בהחלטות השקעה של ההנהלה צילום: ישראל ברדוגו, אוראל כהן

הנהלת בי.ג'י.איי למחזיקי האג"ח: אין לכם זכות להתערב בהחלטות השקעה של ההנהלה

כך עולה ממכתב ששלחה החברה שבשליטת אלכס גרנובסקי המבקשת להשתלט על קונצרן אי.די.בי באמצעות שימוש בקופת המזומנים

18.08.2013, 12:48 | רחלי בינדמן

הנהלת חברת בי.ג'י.איי שבשליטת אלכס גרנובסקי המבקשת להשתלט על קונצרן אי.די.בי באמצעות שימוש בקופת המזומנים, מגיבה במכתב לטענות מחזיקי האג"ח הרוצים לטרפד את המהלך וטוענת כי אין להם זכות ללהתערב בהחלטות השקעה של ההנהלה.

קראו עוד בכלכליסט

עו"ד אמיר ברטוב, ממשרד ליפא מאיר ושות', המייצג את בי.ג'י.איי שלח היום מכתב חריף לעו"ד גיא גיסין המייצג את בעלי האג"ח של בי.ג'י.איי, בו כתב כי "החברה מנוהלת על ידי הדירקטוריון ולא על ידי נושיה. כל עוד עסקינן בחברה כשרת פרעון נהנית הנהלת החברה מאוטונומיה ניהולית בכפוף למגבלות בדין. כל עוד החברה כשרת פירעון אין הנושים זכאים להתערב בהחלטותיה אלא בהתאם לתנאים החוזיים שבינם לבין החברה וזאת גם במקום שבו בין אין הם מסכימים עם החלטות עסקיות שמקבלת החברה".

נוחי דנקנר, צילום: יריב כץ נוחי דנקנר | צילום: יריב כץ נוחי דנקנר, צילום: יריב כץ

הדברים אינם מדוייקים בהכרח ולעו"ד גיסין רשומות הצלחות בטרפוד מהלכים של בעלי שליטה על ידי בעלי אג"ח גם במקרה הספציפי של בי.ג'י.איי. לפני שנתיים ביקש בעל השליטה הקודם בבי.ג'י.איי צביקה בארנבויים למכור את השליטה בחברה לידי אנשי העסקים אברהם נניקשווילי וג'קי בן זקן - והמהלך טורפד לבסוף על ידי מחזיקי האג"ח שחששו כי השניים ירוקנו את קופת המזומנים של החברה.

עו"ד ברטוב מתייחס אמנם למקרה זה כשכתב "אין זו הפעם הראשונה שמחזיקי האג"ח יוצאים כנגד החלטות של החברה או כאלו שקשורות לחברה או להעברת השליטה בה. על אף שמדובר מזה זמן רב בחברה המחזיקה בעיקר במזומנים שסכומם גבוה מסך כל התחייבויותיה, לא קיבלו מחזיקי האג,ח כל התחייבות מהחברה לשמירת מזומן או לשימושים בו מעבר להתחייבות שהוסכמו בתיקון האחרון לשטר הנאמנות מחודש יולי 2013 בנוגע לשמירת פיקדון של 9 מיליון דולר".

ברטוב מדגיש כי לחברה מזומנים ונכסים נזילים בסכומים ובשווים העולים עשרות מונים על מלוא התחייבויותיה למחזיקי האג"ח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות